Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2016, 11:00

Najviac nominácií na televízne ceny Emmy získal seriál Hra o tróny

Najviac nominácií na televízne ceny Emmy získal seriál Hra o tróny
Zdroj: HBO

Najviac nominácií na tohtoročné americké televízne ceny Emmy dostal seriál Hra o tróny. S 23 nomináciami sa bude uchádzať o ceny, ktoré sa udeľujú 18. septembra. Informovala o tom agentúra Reuters. Favoritom prestížnych cien bol tento fantasy seriál z dielne HBO aj vlani, kedy vyhral hlavnú cenu pre najlepší dramatický seriál roka.

Len o jednu nomináciu menej ako výpravný seriál odohrávajú sa v mýtickej ríši Hra o tróny dostal dnes seriál American Crime Story: The People v. O.J. Simpson, ktorý rozpráva o jednom z najväčších amerických súdnych procesov 20. storočia. Najviac nominácií (celkom 94) si svojou tvorbou vybojovala televízia HBO, ktorá bodovala aj komediálnym seriálom Silicon Valley a politickou satirickou sériou Viceprezidentka, ktorá dostala teraz 17 nominácií.

Seriál Hra o tróny, ktorý vznikol na motívy bestsellerovej fantasy ságy George R. R. Martina a tento rok mala premiéru už jeho šiesta séria, bol nominovaný aj v hlavnej kategórii najlepší dramatický seriál. V nej sa stretne o cenu so seriálmi Better Call Saul, Downton Abbey, Homeland, House of Cards, Mr. Robot a V službách KGB.

V nominácií na najlepšiu komédiu figuruje aj sitcom Black-ish, ktorého humor je založený na rasovej otázke. V ďalších kategóriách bolo nominovaných mnoho černošských hercov, čo podľa agentúry AP kontrastuje s tohtoročnými filmovými cenami Oscar, ktoré boli kritizované v médiách ako "príliš biele".