Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2016, 17:00

Začína sa festival v Karlových Varoch. Ľudia čakajú na lístky aj 12 hodín

Začína sa festival v Karlových Varoch. Ľudia čakajú na lístky aj 12 hodín
Zdroj: idnes.cz

Prvé lístky na 51. ročník Medzinárodného filmového festivalu sú preč. Úderom štvrtkovej deviatej hodiny rannej sa otvorili pokladne a rad štyristo filmuchtivých ľudí sa dal do pohybu. Tak, ako v minulom roku sa prvou čakajúcou nadšenkyňou stala Veronika Kosinová z Karlových Varov, ktoré čakaním v rade strávila takmer dvanásť hodín, píše idnes.cz.

"Prišla som okolo pol deviatej večer. Vyberala som si filmy alebo som spala," prezradila o svojej noci v hoteli Thermal Veronika. Čakať dlhé hodiny ju rok čo rok núti atmosféra festivalu a jej vášeň pre filmy."Teším sa na každý film, pretože každý je niečím výnimočný," dodala Veronika. Čakajúcu fanynku uprostred noci navštívil samotný prezident filmového festivalu Jiří Bartoška a priniesol jej za vernosť festivalový pass.

Rovnako ako Veronika tento rok do radu za lístky zamieril aj Michal z Pardubíc. "Do radu som sa dostal okolo desiatej hodiny večer, takže čakám okolo deväť hodín. Vyberal som si celý čas lístky na filmy, pretože nakupujem pre partiu desiatich kamarátov," uviedol Martin s tým, že sa najviac teší na film Anthropoid. Fanúšik z Pardubíc zamieril do filmových Varov už po dvanásty raz a najviac ho počas cesty prekvapila nečakaná správa o príchode Jeana Rena. "To pre mňa bude vrchol," zveril sa. Krátko po otvorení pokladní sa otvoril tiež každoročne mohutne vyhľadávaný fanshop a ako prvé začali miznúť populárne hrnčeky a ďalšie suveníry.

Festivalový pass na všetky dni vyjde 1 200 korún (44 eur), študenti, dôchodcovia a držitelia ZŤP zaplatia 900 korún (33 eur). S festivalovým passom má jeho držiteľ nárok na tri lístky zadarmo až na tri rôzne festivalové predstavenia denne. Inak je základná cena vstupenky 80 korún (3 eurá).