Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2016, 22:00

Spevák Prince sa predávkoval fentanylom, silným liekom proti bolesti

Vyšetrovatelia dnes zverejnili výsledky pitvy slávneho speváka

Spevák Prince sa predávkoval fentanylom, silným liekom proti bolesti
Zdroj: Reuters

Smrť amerického speváka Princea zavinil veľmi silný liek proti bolesti fentanyl, ktorým sa umelec nešťastnou náhodou predávkoval. Vyplýva to z výsledkov pitvy, ktoré dnes zverejnili vyšetrovatelia.

V správe, z ktorej cituje agentúra AP, sa ďalej uvádza, že spevák si analgetikum podal sám; kedy sa tak stalo, však známe nie je. Fentanyl je syntetický opiát, 50-krát účinnejší ako heroín. Má legitímne medicínske využitie.

Zistenie vyšetrovateľov potvrdilo podozrenie, že za úmrtím populárneho hudobníka sú lieky proti bolesti vydávané na lekársky predpis. Pitvu vykonali deň po tom, ako speváka našli 21. apríla bez známok života v jeho sídle.

V súvislosti s vyšetrovaním vystupujú do popredia mená dvoch lekárov, ktorí mali s Princeom do činenia krátko pred jeho úmrtím. Ide o rodinného lekára Michaela Schulenberga a Howarda Kornfelda, špecialistu na závislosti od látok.

Princeova smrť prišla dva týždne po tom, ako musel pre nevoľnosť zrušiť vystúpenia v Atlante. Hudobník bol známy svojím zdravým životným štýlom. Trápili ho však bolesti bokov a kolien, ktoré si zranil v minulosti pri koncertoch.

Ticketportal.sk