Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2016, 17:30

Odovzdali prestížne hudobné ceny, zažiaril raper The Weeknd i Adele

Odovzdali prestížne hudobné ceny, zažiaril raper The Weeknd i Adele
Zdroj: Reuters

Spevák The Weeknd sa stal najoceňovanejším interpretom na tohtoročnom udeľovaní prestížnych amerických hudobných cien časopisu Billboard - Billboard Music Awards, ktoré sa konalo v noci na dnes v Las Vegas. Premenil osem z celkových 20 nominácií. Ocenili ho napríklad ako najlepšieho a najpredávanejšieho umelca, najlepšieho interpreta rádiových piesní či najlepšieho R&B umelca s najlepším R&B albumom.

Najlepším umelcom a interpretkou s najpredávanejšou a najlepšou rádiovou skladbou Hello sa stala Adele. Tá dnes okrem iného predstavila aj nový klip k piesni Send My Love.Najlepším interpretom sa stal Justin Bieber, skupinou One Direction. Cena pre hudobnú ikonu dojala k slzám Celine Dion, ktorá si vystúpením pripomenula nedávno zosnulého manžela. Držiteľka ceny Millennium Award, speváčka Britney Spears, zase ponúkla divákom a kolegom ukážku zo svojej provokatívnej šou.

Udeľovanie cien v Las Vegas sa nieslo v znamení spomienky na nedávno zosnulého amerického speváka Princa. Ten zomrel nečakane na konci apríla vo veku 57 rokov. Našli ho vo výťahu jeho nahrávacieho štúdia na predmestí Minneapolisu. Jeho piesne pripomenuli napríklad speváčka Madonna spolu so Stevie Wonderom. Zaspievali jeho hity Purple Rain a tiež pieseň Nothing Compares 2 U, ktorú Prince napísal v roku 1984 a najväčší ohlas zaznamenala v podaní Sinéad O'Connor. Pred udeľovaním cien sa objavili aj protesty proti tomu, aby mu poctu vzdala práve Madonna, no i tak sa stalo.

Týždenník Billboard popri svojich každoročných cenách Billboard Music Awards pravidelne zostavuje hitparády pesničiek Billboard Hot 100 a najpredávanejších albumov Billboard 200. Umelci podľa Billboardu získavajú nominácie na ocenenie podľa predajnosti albumov, digitálneho predaja pesničiek, hranosti v rádiách, úspešnosti koncertných šnúr alebo činnosti na sociálnych sieťach.