Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2016, 14:00

Najlepšie zarábajúci hudobníci. V Amerike sú na prvom mieste milióny za turné

Najlepšie zarábajúci hudobníci. V Amerike sú na prvom mieste milióny za turné
Zdroj: Instagram

Má len 26 rokov, ale opäť kraľuje rebríčku magazínu Billboard, ktorý sa zaoberá najlepšie platenými hudobníkmi minulého roka v Spojených štátoch amerických. Rodáčka z Readingu v Pennsylvánii, speváčka Taylor Swift, zarobila v USA v minulom roku 73,5 milióna amerických dolárov (64,4 milióna eur), pritom najväčšiu čiastku tvorilo turné k albumu 1989, a to 61,7 milióna dolárov (54,1 milióna eur). Za predaj albumov získala viac ako 7 miliónov dolárov.

Na druhom mieste je country spevák Kenny Chesney (39,8 milióna dolárov), nasledujú The Rolling Stones (39,6 milióna dolárov), Billy Joel (31,7 milióna dolárov) a kapela One Direction s príjmami 24,2 milióna dolárov. Vo všetkých prípadoch tvorili hlavnú čiastku celkových zárobkov tie z absolvovaného turné.

Výnimku tvorí až Adele, ktorá skončila na celkovom, 9. mieste. Jej celkové minuloročné zárobky sú 20,5 milióna dolárov, z toho 16,3 milióna bolo za rekordný predaj jej aktuálneho albumu 25. Za turné nezarobila nič, pretože ho odštartovala až tento rok. Výrazne teda zamieša rebríček v budúcom roku.

Nad desať miliónov dolárov v USA v minulorom roku zarobili ešte aj U2, Maroon 5, Shania Twain, Madonna, Elton John, Ed Sheeran či Britney Spears.

Ticketportal.sk