Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2016, 10:00

Legendárni Priatelia majú konkurenciu. Doťahuje sa na nich iný seriál

Legendárni Priatelia majú konkurenciu. Doťahuje sa na nich iný seriál

Deviata sezóna seriálu Teória veľkého tresku ide v Spojených štátoch do finále, a tak producenti pomaly začínajú vyhodnocovať úspešnosť. Tvorcovia však môžu byť pokojní. Aj po viac ako dvoch stovkách epizód v priemere sleduje jeden diel viac ako dvadsať miliónov divákov, informoval o tom server The Wrap.

Pred deviatimi rokmi, na začiatku prvej série, mala Teória veľkého tresku v priemere asi 8,4 milióna divákov, v rámci druhej série už desať miliónov a v priebehu rokov toto číslo narástlo až na dvadsať miliónov divákov, píše idnes.cz.

Seriál je atraktívny aj pre inzerentov. Túto sezónu si vybojoval vysoké hodnotenie 5,7. Rovnako ako v predchádzajúcich štyroch rokoch sa tak drží na pozícii najlepšieho komediálneho seriálu, ktoré americkej televízie vysielajú, čo ho umiestňuje medzi seriálové legendy Priatelia a Show Jerryho Seinfelda. Ale už teraz je jasné, že deviata séria nebude tou najúspešnejšou. Za tú je vyhlásená siedma sezóna z rokov 2013-2014, ktorá získala hodnotenie 6,4 a mala v priebehu 20,4 miliónov divákov na epizódu.

Ticketportal.sk