Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2016, 09:44

Spevák Prince zomrel na AIDS. Liečbu odmietol, píše americký bulvár

Spevák Prince zomrel na AIDS. Liečbu odmietol, píše americký bulvár
Zdroj: Reuters

Spevák a multiinštrumentalista Prince trpel chorobou AIDS a odmietal liečbu, pretože veril v boží zásah. Napísal to americký bulvárny denník National Enquirer. Prítomnosť vírusu HIV podľa neho zistili lekári šesť mesiacov pred Princovou smrťou, píše portál idnes.cz.

Päťdesiatsedemročný spevák, ktorý sa hlásil k cirkvi Svedkov Jehovových, vážil v čase smrti okolo štyridsať kilogramov a na svoj odchod zo života "sa nejakú dobu pripravoval," napísal americký denník s odvolaním sa na nemenované zdroje. Bol údajne slabý a dezorientovaný, jedol len zriedka a mal nezdravú farbu. Vraj veril, že ho choroby zbaví Boh.

Prince podľa denníka žil neviazaným sexuálnym životom a vírusom HIV sa nakazil už v polovici 90. rokov. Choroba AIDS sa u neho vraj rozvinula koncom minulého roka. Podľa ľudí z Princovho okolia spevák podľahol chrípke, ktorú možno imunitný systém podlomený AIDS nemohol zvládnuť.

Prince bol nájdený minulý týždeň vo štvrtok vo výťahu svojho nahrávacieho štúdia na predmestí Minneapolis. Médiá špekulovali o tom, že sa predávkoval liekmi na bolesť. Jeho pozostatky spopolnili pri súkromnom obrade, na výsledky súdnej pitvy sa stále čaká.