Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2016, 18:48

Predajnosť Princeových albumov stúpla o desaťtisíce percent

Predajnosť Princeových albumov stúpla o desaťtisíce percent
Zdroj: Reuters

Ako vždy po úmrtí slávnej hviezdy, aj po smrti speváka Princea mimoriadne stúpol predaj jeho nahrávok - nárast bol vypočítaný na neuveriteľných 41 300 percent.

Za tri dni od Princeovej smrti sa predalo 2,3 milióna jeho nahrávok. Milión z nich len vo štvrtok, kedy sa správa o úmrtí dostala do médií. Uviedla to spoločnosť Nielsen Music monitorujúca obchod s hudbou. Prince sa tak dostal na čelo predaja albumov za minulý týždeň v Spojených štátoch.

Najpredávanejšou piesňou sa stal hit Purple Rain z rovnomenného filmu, za hudbu k nemu získal Oscara. Medzi jeho albumami sa na prvé miesto dostal výber The Very Best of Prince, ktorý vládol predajom v rámci amerického trhu. Rovnako druhé miesto v USA patrilo zosnulej hviezde popu, R & B a funku, tentoraz za album Purple Rain z roku 1984. Do prvej desiatky sa dostal ešte ďalší výber hitov. Celkovo sa podľa spoločnosti predalo 579-tisíc Princeových albumov, čo zahŕňa digitálne aj klasické nosiče.Rast záujmu o tvorbu hudobníkov sprevádza obdobie po ich úmrtí tradične. U Princea predstavoval nárast predaja proti štatistikám z troch dní pred jeho smrťou závratných 41 300 percent, keď od pondelka do stredy predal 1 400 albumov.

Päťdesiatsedemročný Prince bol nájdený vo štvrtok vo výťahu svojho nahrávacieho štúdia na predmestí Minneapolis.
O príčinách jeho smrti médiá zatiaľ len špekulujú, samovraždu či násilnú smrť lekári vylúčili. Výsledky pitvy však budú známe až v najbližších dňoch či týždňoch.