Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2016, 09:23

Spevák Prince sa pred smrťou liečil z predávkovania opiátmi, píše americký web

Spevák Prince sa pred smrťou liečil z predávkovania opiátmi, píše americký web
Zdroj: Reuters

Americký spevák Prince, ktorý vo štvrtok zomrel vo veku 57 rokov, sa necelý týždeň pred smrťou liečil z predávkovania opiátmi. Uviedol to americký server TMZ, ktorý sa špecializuje na aktuality o celebritách a ako prvý o hudobníkovej úmrtí vo štvrtok informoval, píše portál idnes.cz.

Súkromné ​​lietadlo Prince niekoľko hodín po koncerte v Atlante 15. apríla náhle odletelo do mesta Moline, aby tu bol spevák liečený. "Naše početné zdroje v Moline hovoria, že Prince bol odvezený na pohotovosť nemocnice a že lekári mu urobili zákrok zvaný save shot, ktorý sa spravidla robí s cieľom utlmiť účinky opiátov," uviedol web.Lekári podľa zdrojov odporučili Princovi, aby zostal ležať v nemocnici najmenej 24 hodín. Nemohli ale spevákovi poskytnúť samostatnú izbu, ako jeho sprievod žiadal, a Prince a jeho ľudia sa rozhodli odletieť domov. Nemocnice ukončenie hospitalizácie povolila. Prince sa ale pri odchode necítil dobre, dodal portál TMZ.

Bezvládne telo speváka sa našlo vo výťahu nahrávacieho štúdia u neho doma v bytovom rezorte Paisley Park neďaleko jeho rodného mesta Minneapolis.

Privolaným policajtom a záchranárom sa hudobníka už nepodarilo oživiť. Za mŕtveho bol vyhlásený v 10:07 miestneho času (17:07 SELČ). Čaká sa na výsledok piatkovej plánovanej pitvy a oficiálne upresnenie príčiny náhlej smrti Prince.

 Opiáty sú tlmivé látky, ktoré sa vyrábajú z ópia - zaschnuté šťavy nezrelých makovíc. Najznámejší opiát je podľa odborného webu Odrogach.cz heroín.

Ticketportal.sk