Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2016, 11:30

Princ George žiari na novej snímke. S kráľovskou prababičkou bude na známkach

Princ George žiari na novej snímke. S kráľovskou prababičkou bude na známkach
Zdroj: royalmail.com

Britská pošta pri príležitosti 90. narodenín kráľovnej Alžbety II., ktoré oslávi 21. apríla, pripravila sadu známok s jej portrétmi. Na jednom zo záberov kráľovná pózuje s tromi následníkmi trónu a samozrejme nechýba ani princ George, ktorému museli trochu pomôcť s výškou. Usmievavý George drží svojho otca princa Williama za ruku, a aby mal hlavu v úrovni ostatných členov kráľovskej rodiny, stojí na podložke. Snímka pochádza z leta 2015 a v Bielom salóne Buckinghamského paláca ju vytvoril Ranaldo Mackenhie, píše portál iDNES.cz.


Všetci členovia rodiny sú zladení v modro-bielych tónoch. Kráľovná má svoju obľúbenú brošňu v tvare mušle, ktorú zdedila po kráľovnej matke. Tá ju mala na oslave svojich 100. narodenín v roku 2000.

Malý princ má oblečené rovnaké kraťasy a košieľku ako na prvých oficiálnych fotkách so svojou sestrou Charlotte, ktoré kúpila ich mama Kate, pár dní po narodení malej princeznej.

Nová snímka je druhý spoločný portrét britskej vladárky hneď s tromi následníkmi trónu. Ten prvý vyfotil britský fotograf Jason Bell v salóniku Clarence House, krátko po slávnostných krstinách princa Georga v roku 2013. Išlo o unikátnu snímku, pretože naposledy žil britský panovník a tri generácie budúcich kráľov súčasne, pred viac ako sto rokmi.

Na ďalších známkach vydaných pri príležitosti jubilea kráľovnej, je Alžbeta II. so svojím otcom kráľom Jurajom VI. ešte ako malá princezná. Ďalšie zdobia fotky s manželom Philipom, a na iných pózuje s deťmi Charlesom a Annou a na ďalšej známke je s juhoafrickým prezidentom Nelsonom Mandelom.

Ticketportal.sk