Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2016, 11:55

Filmový festival v Cannes opäť otvorí film Woodyho Allena

Filmový festival v Cannes opäť otvorí film Woodyho Allena

Už 69. ročník Medzinárodného filmového festivalu v juhofrancúzskom Cannes, ktorý sa uskutoční v dňoch 11.-22. mája, otvorí mimosúťažná novinka amerického filmára Woodyho Allena Café Society.

O Zlatú palmu, hlavnú trofej prestížnej súťaže celovečerných filmov, bude v meste na Azúrovom pobreží súťažiť v tomto roku 20 filmov. Informovali o tom dnes v Paríži organizátori festivalovej prehliadky. Medzi súťažnými celovečernými filmami budú aj diela medzinárodne uznávaných a opakovane ocenených tvorcov, napríklad Pedra Almodóvara zo Španielska (Julieta), Oliviera Assayasa z Francúzska (Personal Shopper), už dvojnásobných držiteľov Zlatej palmy - bratov Dardenneovcov z Belgicka (La fille inconnue), ale aj Jima Jarmuscha zo Spojených štátov (Paterson). Platí to však aj o Kenovi Loachovi z Veľkej Británie (I, Daniel Blake), Cristianovi Mungiuovi z Rumunska (Bacalaureat), Seanovi Pennovi zo Spojených štátov (The Last Face) alebo Paulovi Verhoevenovi z Holandska (Elle). 

Zastúpenie v súťaži budú mať však napríklad aj brazílska, dánska, filipínska, juhokórejská, kanadská či nemecká kinematografia. Český, ani slovenský film vo vybranej dvadsiatke súťažných filmov nefiguruje. Medzinárodnej odbornej porote bude tentoraz predsedať George Miller, austrálsky režisér filmov o Šialenom Maxovi.​

Ticketportal.sk