Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.04.2016, 13:22

Postavička zo Simpsonovcov priznala, že je gay. Priateľa mu hľadal i Homer

Postavička zo Simpsonovcov priznala, že je gay. Priateľa mu hľadal i Homer
Zdroj: Fox

Po takmer tridsiatich rokoch sa Waylon Smithers otvorene priznal ku svojej homosexuálnej orientácii. Verný služobník pána Burnsa tak urobil v zatiaľ poslednom dieli aktuálne vysielanej série seriálu Simpsonovci, píše idnes.cz.

Správy o tom, že tvorcovia Smithersov coming out chystajú, sa objavili už v septembri pred premiérovým štartom 27. série. Epizóda nazvaná The Burns Cage (odkazujúca k americkému filmu Birdcage - Vtáčia klietka z roku 1996) mala premiéru v nedeľu. Scenárista seriálu Rob LaZebnik ju vraj napísal, aby podporil svojho syna, ktorý sa práve k homosexuálnej orientácii hlási. "Som chlapec zo Stredozápadu, svoje emócie moc neprezentujem, ale povedal som si: Ako lepšie vyjadriť lásku k svojmu synovi, než že mu jeden diel venujem?" povedal LaZebnik webu amerického denníka New York Post.

V spomínanom diele sa Waylon Smithers definitívne uistí, že jeho náklonnosť k pánovi Burnsovi nebude nikdy opätovaná. Homer Simpson sa preto Smithersovi rozhodne pomôcť nájsť nejakého priateľa pomocou aplikácie Grinder. Tá Smithersovi prihrá napríklad herca Georgea Takeia zo seriálu Star Trek, ktorý sa k homosexualite otvorene hlási. Smithers sa však neskôr radšej zblíži s barmanom Juliom, ktorý sa v Simpsonovcoch už niekoľkokrát objavil. Smithersova orientácia bola fanúšikom seriálu z rôznych narážok zrejmá už dlhšiu dobu, až teraz ju však potvrdila priamo postava. "Nechceli sme nejaký bombastický coming out, skôr také ubezpečenie, aby bolo všetkým jasné," dodal LaZebnik.

Ticketportal.sk