Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2016, 21:11

V nových Star Wars som urobil chybu, priznal režisér

V nových Star Wars som urobil chybu, priznal režisér

Režisér a producent J. J. Abrams v rozhovore pre server Slash Film priznal, že v siedmej epizóde Star Wars urobil jednu zásadnú chybu. Vyskytuje sa ku koncu filmu a týka sa vzťahu medzi postavami princeznej, teraz generálky Leiy a novej, odvážnej hrdinky Rey, píše idnes.cz.

Diskutabilnej scéne predchádza návrat bojovníkov z hnutia Odpor zo zápasu s Kylo Renem (Adam Driver), počas ktorého Ren zavraždil svojho otca Hana Sola (Harrison Ford). Generálka Leia ihneď potom, ako sa dostanú na pevninu, objíma nie svojho dlhoročného chlpatého priateľa, ale Rey, s ktorou sa vidí prvýkrát v živote."Môj zámer vtedy bol taký, že Žvejkal, aj napriek tomu, že práve zažíval veľa bolesti, sa sústredil na záchranu Finna. A tak som ho na chvíľu dal bokom a sústredil sa na postavu Rey a tiež na to, ako nachádza Leiu a Leia ju," vysvetlil Abrams svoje úmysly. "Pôvodná myšlienka bola taká, že sa síce obe nikdy nestretli, ale vďaka tomu, že zdatne ovládajú Silu, sa rovnako budú poznať alebo o sebe nejako vedieť. A to ich prvé stretnutie by tak bolo zároveň aj opätovným stretnutím dvoch postáv, ktoré niečo stratili," dodal.

Abramsov trochu krkolomne popísaný zámer ale nakoniec vyznel úplne odlišne - aspoň v očiach fanúšikov. Scéna, kedy sa obe hrdinky vrhnú do náručia totiž vzbudzuje dojem, že Rey by mohla byť strateným potomkom Leiy a Hana Sola. Ako ale Abrams nenápadne potvrdil, asi to tak nebude. Siedma epizóda Star Wars: Sila sa prebúdza celosvetovo zaznamenala veľký úspech a utŕžila cez dve miliardy dolárov. Premiéra ôsmej epizódy je plánovaná na december roku 2017.

Ticketportal.sk