21.02.2016, 00:00

Slováka si všimlo MTV. A jeho videoklip vyhral hlasovanie

Peter Aristone

Dramaturgovia americkej televíznej stanice MTV si všimli klip Gold slovenského speváka Petra Aristoneho, ktorý žije už niekoľko rokov v Prahe. Video, ktoré malo premiéru minulý týždeň, vybrali medzi najlepších päť nových klipov a zaradili ho do súťaže na svojom portále MTV U venovanom mladým, píše idnes.cz.
Peter Aristone je teraz v Spojených štátoch osobne, je na turné s hudobníkom Marcom Broussardaom. Do konca mesiaca ho čakajú ešte vystúpenia vo Washingtone, New Yorku, Philadelphii alebo Bay Shore. Aristone sa v ankete MTV dostal do pätice tvorcov, kam patrí napríklad aj producent Mistaa Dean alebo elektronická dvojica Lifelike & Kris Menace. "Je to úžasný pocit. Cítim skvelú možnosť zviditeľniť českú a slovenskú hudobnú scénu," hovorí Aristone. Verím, že prípadný úspech by mohol otvoriť dvere do sveta aj ďalším hudobníkom. To by mi naozaj urobilo radosť." A hlasovanie, ktoré skončilo v piatok, nakoniec aj vyhral.

Na jar spevákovi vyjde pesničkárovi EP nazvané podľa titulnej skladby Gold. Nahrávka vznikla pod produkciou Sachy Skarbek, ktorý pracoval napríklad s Adele, Lanou Del Rey alebo Miley Cyrus a ktorý je s Aristonom spoluautorom väčšiny skladieb.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.