20.08.2013, 05:00

Slovenskí vydavatelia sa spojili. Pre severské krimi

Fanúšikov severskej detektívky pribúda, dožadujú sa najnovších informácií, preto vznikol nový portál severskekrimi.sk.

Slovenskí vydavatelia sa spojili. Pre severské krimi

Slováci podľahli fenoménu severskej detektívky, ktorá žne vo svete jeden úspech za druhým. U nás patrí medzi top autorov napríklad Stieg Larsson s trilógiou Millennium a najnovšie je to i Jo Nesbo, ktorého Snehuliak sa blíži k predaju takmer 30-tisíc výtlačkov. To už je číslo, o ktorom môže väčšina autorov u nás iba snívať.

Fanúšikov severskej detektívky pribúda, dožadujú sa najnovších informácií, pikošiek a práve preto vznikol nový portál Severskékrimi.sk. Je tam všetko o tomto literárnom fenoméne. Knihy, ktoré vyšli a chystajú sa na vydanie. Zaujímavosti, recenzie a rebríčky. „Portál sa iba rozbieha, no stovky návštev denne hovoria jasnou rečou – čitatelia mrazivých detektívok a trilerov od šikovných Severanov si konečne našli web, kde nájdu všetko o tomto fenoméne,“ tvrdí projektový manažér portálu Milan Buno.


Na portál postupne pribudnú všetky severské detektívky v slovenčine aj v češtine, a množstvo sprievodných informácií. Severskékrimi.sk vzniklo vďaka spolupráci štyroch vydavateľov (Ikar, Slovart, PT Marenčin a mediálna spoločnosť Albatros Media) a najväčších online kníhkupectiev (Bux, Martinus, Gorila a ABCknihy). Podobné spojenie konkurencie v takejto miere je na slovenskom knižnom trhu ojedinelé, podľa Buna je však zámer jednoduchý. „Chceme uľahčiť čitateľom surfovanie. Z webu  SeverskéKrimi.sk chceme vytvoriť skutočný portál milovníkov severskej detektívky, kde si nájdu všetko o nových knihách a obľúbených autoroch, a nemusia sa pri tom zložito preklikávať desiatkami stránok.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.