Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2015, 07:50

Zomrel tvorca Nočnej mory z Elm Street, režisér Wes Craven

Americký režisér podľahol v nedeľu vo veku 76 rokov rakovine mozgu.

Informovali o tom viaceré médiá vrátane CNN a BBC. Wes Craven sa preslávil najmä autorstvom hororov Nočná mora z Elm Street a Vreskot. Americké médiá uviedli, že Craven v nedeľu 30. augusta podľahol vo svojom dome v Los Angeles rakovine mozgu.

Svoj najznámejší horor napísal a režíroval v roku 1984, z filmu a jeho hlavnej postavy Freddyho Kruegera sa stala ikona tohto žánru, ktorá sa zaradila k takým klasikám ako Psycho Alfreda Hitchcocka.

S rakovinou bojoval Craven tri roky, no okrem toho pracoval na viacerých projektov vrátane televíznych šou, románu a dokonca produkoval nový film The Girl in the Photographs, ktorého premiéra by mala byť na festivale v Toronte v septembri.

Craven sa narodil v roku 1939 v Clevelande, vyštudoval angličtinu, psychológiu a neskôr filozofiu a pripravoval sa na kariéru vysokoškolského pedagóga. Katedru však čoskoro vymenil za písanie napínavých príbehov. V 70. rokoch 20. storočia šokoval hororom Posledný dom vľavo, ktorý v mnohých krajinách zakázali.

Okrem hororov má však na konte napríklad film Hudba môjho srdca (Music of the Heart) s Meryl Street a Angelou Basset nominovaný na Oscara.

 

  

Súvisiace články

Ticketportal.sk