Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2015, 17:31

Hollywood zažil najväčšiu premiéru histórie. Pozrite sa

Nová generácia objavila čaro Hviezdnych vojen. Včerajšia premiéra filmu Star Wars: Sila sa prebúdza obsadila časť Hollywood Boulevard, kde davy fanúšikov v kostýmoch vítali tvorcov i hostí z radov celebrít vrátane Stevena Spielberga, píše idnes.cz.Time odhadoval, že sa slávnostný štart siedmej epizódy ságy stane vôbec najväčšou premiérou v dejinách Hollywoodu. Pozdĺž červeného koberca vytvorili rad ikonické postavy príbehu vrátane droidov, medzi ktorými prešla Carrie Fisher, Harrison Ford a Mark Hamill, ktorí sa vrátili do svojich rolí. Medzi hosťami prvého, kvôli riziku pirátskych kópií prísne stráženého premietania, sa objavili filmári Spike Lee a Jon Favreau, herečka Elizabeth Banks či jej kolega Joseph Gordon-Levitt, ktorý sa pohral s úborom jedného z hrdinov príbehu, majstra Yodu.

Ceremoniál sprevádzala legendárna hudba Johna Williamsa, pri mikrofónoch sa striedali herci. "Vtedy v 70. rokoch to nikto nečakal," pripomenul Ford, ktorý hrá galaktického pilota Hana Sola. "Do tej doby nikto nič podobné nevidel." Nechýbali populárni roboti série, C-3PO a R2-D2, ani režisér J.J. Abrams, ktorý projekt prevzal pred tromi rokmi. "Je to neuveriteľné, cítim mimoriadnu zodpovednosť za celé spoločenstvo legendy", povedal na adresu fanúšikov Abrams, ktorý pózoval fotografom s otcom ságy Georgeom Lucasom.

Premietalo sa v troch kinách pre päťtisíc premiérových divákov, potom nasledovala recepcia. Medzitým z predpredaja mizli vstupenky závratnou rýchlosťou. Za prvý víkend sa v amerických kinách očakávajú rekordné tržby. V našich kinách ho uvidia prví diváci už štvrtok o polnoci.

 


 

Ticketportal.sk