Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2016, 19:09

Ďalšia obeť parížskych útokov. Zatvára sa známa galéria

Súkromná francúzska galéria Parížska pinakotéka, ktorá vystavuje okrem iného diela Pabla Picassa, Rembrandta či Marcela Duchampa, v pondelok po deviatich rokoch ukončila svoju činnosť. Dôvodom je vraj pokles počtu návštevníkov v súvislosti s parížskymi teroristickými útokmi z minulého januára a novembra.

Atentátnici vlani v januári vo francúzskej metropole zabili 17 ľudí vrátane karikaturistov časopisu Charlie Hebdo. V novembri zahynulo pri útokoch 130 ľudí. Galériu, ktorá leží na námestí Madeleine len asi kilometer od známeho múzea Louvre, údajne v súčasnosti navštevuje až o štvrtinu menej ľudí než pred dvoma rokmi. Na konci minulého roka na ňu bola dokonca uvalená nútená správa.

Podľa riaditeľa Marca Restelliniho galéria "rovnako ako ostatné múzea v Paríži zaznamenala značný úbytok návštevníkov, a nemôže si tak naďalej dovoliť zostať v takej drahej lokalite". Za zlými výsledkami sú podľa neho hlavne "smrtiace hospodárske podmienky v dôsledku útokov z 13. novembra". S koncom galérie sa predčasne uzavrie návštevníkom aj aktuálna výstava venovaná módnemu návrhárovi Karlovi Lagerfeldovi. Parížska Pinakotéka disponuje v dvoch budovách výstavnými plochami s výmerou 5000 m². Návštevníkom na nich ukazuje zápožičky zo súkromných zbierok, medzi ktorými sú napríklad diela Pabla Picassa, Rembrandta, Tintoretta, Françoisa Bouchera, Pietera de Hoocha či Marcela Duchampa.

 


 

Ticketportal.sk