Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.07.2015, 15:10

Toto som ešte nezažil, Gere vo Varoch uviedol Pretty Woman po novomMám za sebou viac ako 40-ročnú kariéru, ale toto som ešte nezažil. Keď sme robili tento film, netušili sme, ako veľmi sa dotkne ľudí. Urobil som si panoramatickú snímku vás všetkých a pošlem ju Julii Roberts, aby vedela, o čo prišla,” povedal americký herec Richard Gere včera krátko po 11.hodine večer pred takmer sedemtisícovým publikom v Letnom kine.

Na programe bol film Pretty Woman, kde herec stvárnil biznismena Edwarda Lewisa. Ako prekvapenie pre divákov sa však film premietal v Česku prvýkrát po 23 rokoch bez dabingu, teda v originále. A diváci, ktorí zapĺňali kino na druhom konci mesta už dve hodiny pred programom, to ocenili. A neboli to len ženy v stredných rokoch, ktoré si film pamatajú, ale aj muži, či mladí, ktorí ešte ani neboli na svete, keď film režiséra Garryho Marshalla v roku 1990 vznikol. “Ste neuveriteľné krásne a mladé publikum. Česká republika, ste jednotka!” opakoval Gere a spievajúc si hlavnú zvučku filmu z pódia po pár minutách odišiel.Gere, ktorý je vo Varoch už štvrtý deň a odchádza zajtra, priťahuje divákov všade kam príde. Cestou do Letného kina šli davy, takže i ten, kto cestu pozdĺž rieky a okolo hotelu Pupp nepoznal, mohlo byť pokojný. Tento dav šiel za Richardom Gereom. Boj o posledné miesta nikomu nevadil, tisíce ľudí si sadlo aj na zem alebo do trávy. Ženy sa tlačili so svojimi kamarátkami na pol zadkoch a presne o jedenástej začali všetci tlieskať. Gere sa na pódiu zdržal len niekoľko minút. "Mal to byť len malý film. Práca to bola úžasná, mali sme sa veľmi radi, my s Juliou sme si boli veľmi blízki. Proste Garry vie robiť takéto filmy,"  dodal Gere.

Po jeho odchode sa aj niekoěko desiatok divákov dvihlo a odišlo, bolo vidieť, že niektorí čakali aj dve hodiny len na tých pár minút. Tí, čo zostali, si pripomenuli film a prvýkrát možno počuli Juliu Roberts v originále hovoriť: "svine klouzavý."