Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2015, 12:32

Zomrel tvorca Sandokana, režisér Sergio Sollima

Vo veku 94 rokov zomrel v Ríme režisér Sergio Sollima, ktorý priviedol na svet seriály Sandokan a Sandokan sa vracia alebo film Čierny korzár. Preslávil sa tiež ako jeden z tvorcov talianskej vlny takzvaných spaghetti westernov. Informáciu priniesol portál iDnes.cz.

Svoju westernovú trilógiu a spoluprácu zároveň so známym žánrovým skladateľom Ennio Morriconem začal v roku 1965 snímkou ​​Veľká prestrelka. Zavŕšil ju potom príbehmi Tvárou v tvár a Bež, človeče, bež. Točil však tiež špionážne filmy alebo trilery vrátane Mesta násilia s Charlesom Bronsonom a Tellym Savalasom alebo revolver s Oliverom Reedom. Medzinárodné obsadenie mal tiež jeho akčný Berlín '39 z polovice 90. rokov.


Predstaviteľ slávneho Sandokana Kabir Bedi. Snímka: wikipedia.org

Avšak pre niekoľko generácií divákov sa stal legendou hlavne vďaka Sandokanovi. V podaní Kabira Bediho si pirát bojujúci proti britskej nadvláde získal nielen sympatie krásnej Marianny, ale tiež ctiteľov dobrodružnej romantiky. Po prvej sérii z roku 1976, keď si Kabir Bedi zahral pod režisérovým vedením ešte filmového Čierneho korzára, nasledovali pokračovania v roku 1977 a 1996. 

V roku 1998 sa Sollima skúsil ešte raz vrátiť k svojmu hrdinovi v seriáli Sandokanov syn, ale tentoraz sa úspech nedostavil. Réžii sa venuje tiež jeho syn Stefano Sollima, podpísaný okrem iného pod ceneným seriálom Gomora.

Ticketportal.sk