Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2015, 10:46

Romantika nevedie k šťastiu, ale k smútku, tvrdí známy český motivátor

Český motivátor a autor viacerých knižných bestsellerov Ivo Toman (na snímke) často prináša rôzne teórie, ktoré ľuďom pomáhajú zlepšiť ich život, no niekedy prekvapí názorom, ktorý naopak mnohým berie ilúzie a optimistické predstavy o živote. Najnovšie tvrdí, že romantika väčšinou nevedie ku šťastiu, ale k smútku.

Toman svoje tvrdenia vždy podkladá argumentmi, a preto občas niektorým ľuďom zbúra ich ideály a vízie. Ako sám tvrdí, snaží sa len poukázať na slepé uličky. O ezoterike si myslí, že je to len podvod na chudákov.

"Dav chce totiž počuť páčivé príbehy a myšlienky," ozrejmuje autor kníh o osobnostnom rozvoji. Tiež tvrdí, že len päť percent ľudí to niekam v živote dotiahne, že dávka v nezamestnanosti je korumpovanie neschopných a poctivosť nemá vplyv na úspech.

Najnovšie sa Toman venuje téme šťastie a jeho tvrdenie, že romantika nevedie ku šťastiu, tiež viacerých nepoteší. Podľa neho nám sledovanie romantických seriálov, prípadne čítanie červenej knižnice na chvíľu dodá trochu pekných chvíľ a nádeje, ibaže potom sa vrátime do reality.

"A ten náraz je o to tvrdší, čím krajšie boli romantické predstavy. Žena napríklad môže očakávať, že si ju všimne princ. Stáva sa to asi raz za päť rokov. Anglický princ William si našiel Kate Middleton, princeznú z ľudu. Stalo sa to aj v Nórsku a Japonsku. Vo Švédsku je naopak z ľudu princ. Pravdepodobnosť, že sa to stane je 1:3,5 miliardám, čo je 0,00000002857 %. A potom sa vrátite ku chlapovi, ktorý pije a ohrýza si nechty," uvádza Toman.

Tému šťastie rozmenil český motivátor na drobné aj vo svojej najnovšej knihe Šťatie na mieru. V sobotu 14. marca svoje teórie o šťastí predstaví slovenskému publiku aj naživo počas veľkej prednášky v bratislavskom Istropolise.

Šťastie rozoberie ešte podrobnejšie a bude sa venovať aj otázkam, ktoré sa v knihe neobjavili. TASR informoval Dodo Mikláš zo spoločnosti Access Production.

 

 

Súvisiace články