Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2015, 12:37

Aj Bratislava má svoj koncertný ťahák. Prídu Limp Bizkit

Jedna z najslávnejších amerických nu-metalových kapiel sa tento rok ukáže na Slovensku. Milovaná aj nenávidená formácia Limp Bizkit sa v utorok 9. júna predvedie naživo na prvom sólovom koncerte u nás, miestom bude bratislavská Aegon aréna Národného tenisového centra. Vstupenky na koncert sú už v predpredaji.

Vystúpenie výstredného zoskupenia okolo speváka Freda Dursta je prvým ohláseným koncertom značky BA City Beats, ktorá v Bratislave počas uplynulých dvoch rokov organizovala rovnomenný festival a tiež sólové koncerty takých interpretov ako Primal Scream, Jamie Cullum, Ólafur Arnalds alebo Jazzanova. „Tento rok sme sa rozhodli sústrediť na sólové koncerty a s festivalmi si dávame pauzu. Značka BA City Beats bude žiť v halách a kluboch, kam chceme priniesť tú najlepšiu hudbu z celého sveta bez žánrového obmedzenia. Rockové formácie veľkosti Limp Bizkit sa na Slovensku v poslednom čase objavujú len veľmi zriedkavo, preto sme radi, že sa nám ich podarilo získať,” uviedol za organizátorov Ján Papač.

Formácia Limp Bizkit vznikla v roku 1994 na Floride po tom, čo sa dali dokopy Fred Durst, basgitarista Sam Rivers a jeho bratranec, bubeník John Otto. Posledným dielom do skladačky bol gitarista Wes Borland, ktorý svojím zjavom s pomaľovanou tvárou a neortodoxnou hrou na šesť- a viacstrunové nástroje neprestáva udivovať ani dnes. V roku 1997 vydala debutový album Three Dollar Bill, Yall (1997), ktorý obsahoval cover Faith od George Michaela. Na skutočný prelom a posun na miesto hlavných hviezd si však ešte musela počkať.

Ten prišiel až s druhou štúdiovkou Significant Other (1999). Už počas prvého týždňa sa z nej v USA predalo viac ako 600.000 kópií a po dvoch týždňoch sa dostala na hranicu jedného milióna. Hity ako Nookie alebo Re-Arranged nechýbali v žiadnom rockovom rádiu na celom svete a Limp Bizkit sa venovali tie najprestížnejšie hudobné periodiká vrátane The New York Times a Rolling Stone. V roku 2000 uviedli na trh tretí album Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water, ktorý je dodnes najúspešnejšou nahrávkou v ich diskografii. Už počas prvého týždňa sa z nej predalo viac ako jeden milión kópií a single ako My Generation, Rollin' alebo Take a Look Around sa stali hymnami jednej generácie.

V nasledujúcich rokoch stihli Limp Bizkit vydať ďalšie tri štúdiovky, remixový aj výberový album. Nevyhli sa im ani osobné spory, keď z kapely natrvalo odišiel turntablista DJ Lethal a na niekoľko rokov aj gitarista Wes Borland. Všetko to však kapela ustála, pričom si udržala status formácie, ktorá patrí na rockových podujatiach medzi najžiadanejšie.

Napriek omnoho menšej mediálnej pozornosti pravidelne vystupuje na tých najväčších letných festivaloch ako Download, Nova Rock, Pinkpop, Rock am Ring alebo Big Day Out. Ukázala sa i na Slovensku, a to v roku 2009, keď pred viac než 20.000 návštevníkmi vystúpila na Topfeste. Tento rok sa okrem koncertovania bude venovať aj finalizácii očakávanej novej štúdiovky s názvom Stampede of the Disco Elephants. Je možné, že niečo z nej zaznie aj 9. júna v NTC.

Súvisiace články

Ticketportal.sk