Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2013, 00:00

YouTube po prvýkrát udelí hudobné ceny

Na odovzdávaní vystúpi napríklad Lady Gaga alebo Eminem. Víťazov vyberú ľudia na internete.

Portál YouTube, vlastnený spoločnosťou Google, udelí svoje prvé vlastné hudobné ceny. Víťaza vyberú sami užívatelia portálu. Slávnostného vyhlásenia v novembri sa zúčastní Lady Gaga, Eminem aj huslistka Lindsey Stirlingová. Nominácia chce YouTube oznámiť v polovici októbra. „Potom vás vyzveme, aby ste rozhodli, ktoré piesne a ktorých umelcov oceníme," uviedol portál.


„Hudba je neoddeliteľnou súčasťou YouTube," povedala hovorkyňa portálu Chelsea Maughanová a dodala, že nové hudobné ceny chcú okrem iného ukázať, že bez YouTube by umelci ako kórejský rapper PSOV nikdy nedostali nahrávacie kontrakty.
„Väčšina z nás narazí na novú hudbu práve na YouTube," myslí si aj marketingový viceprezident spoločnosti Danielle Tieldt.
Odovzdávanie cien bude YouTube prenášať naživo. Účasť na slávnostnom večere, ktorý sa uskutoční 3. novembra v New Yorku, už prisľúbili popové hviezdy ako Lady Gaga či Eminem. Okrem nich aj umelci, ktorí sa preslávili práve vďaka YouTube, napríklad huslistka Lindsey Stirlingova. Súčasťou prenosu budú tiež vstupy zo Soulu, Moskvy, Londýna či Ria de Janeira.

Ticketportal.sk