Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2014, 00:00

Lasicove Listy Emilovi putujú na divadelné dosky

Premiéru autorskej hry Milana Lasicu Listy Emilovi uvedie už zajtra bratislavské Štúdio L+S. Komédia vznikla na základe fejtónov vydaných aj knižne. Okrem Milana Lasicu si v nej zahrá hneď niekoľko predstaviteľov mladšej hereckej generácie - Dominika Kavaschová, Kamil Mikulčík, Lujza Schrameková, Zuzana Šebová a Barbora Švidraňová.

Listy Emilovi prinesú na divadelné dosky Lasicov humor. Hra zavedie divákov do starobinca, v ktorom si Emil zakladá voiceband. Ten svojím repertoárom dokumentuje Emilove spomienky od budovateľských piesní až po súčasné šlágre a zároveň predstavuje rozmanitú galériu postavičiek seniorov. Réžie nového predstavenia v "Esku" sa ujal Juraj Nvota, ktorý pri tejto hre spolupracoval so svojím synom Jakubom Nvotom, autorom konceptu a dramaturgie. Hudobnú časť mal na starosti Kamil Mikulčík, známy aj ako člen kapely Fragile.

Humorista, dramatik, prozaik, textár, herec a režisér, spevák a riaditeľ Štúdia L+S Milan Lasica si zahrá hlavnú úlohu "pisateľa" Mira, glosujúceho svojmu priateľovi Emilovi situácie časov minulých, ale aj atmosféru v starobinci. Špeciálne k tomuto predstaveniu tiež napísal niekoľko textov k novým pesničkám.

Ticketportal.sk