15.01.2016, 17:05

Praha zažíva vrchol renesancie

Tiziano je jeden z najvýznamnejších umelcov neskorej renesancie a medzinárodne uznávaný maliar, u našich susedov je výstava jeho diel.

Praha zažíva vrchol renesancie
Tiziano je jeden z najvýznamnejších umelcov neskorej renesancie a medzinárodne uznávaný maliar, ktorého diela patria k tým najcennejším pokladom svetového umeleckého dedičstva.

Chceli by ste spoznať niektoré diela z tzv. benátskej školy a úžasnú tvorbu umelca, ktorý očaril celú Európu a neprestáva fascinovať aj o mnoho storočí neskôr? Výstava s názvom Tiziano Vanitas - básnik obrazu a odtieňa krásy to ukazuje a hlavne svojou výnimočnosťou prispieva k stále väčšiemu kultúrnemu významu Prahy a radí ho medzi významné metropoly ako sú Rím, Paríž alebo Viedeň, ktoré sú preslávené výstavné turistikou. Na Pražskom hrade si výstavu môžete pozrieť do 20 marca.


Na obrazoch láskavo zapožičaných z prestížnych talianskych a ďalších zahraničných inštitúcií a súkromných zbierok očarí návštevníka zmyselné a tajuplné ženské podobizne, zvyčajne interpretované ako alegória márnosti - Vanitas. Súčasne bude môcť divák obdivovať realisticky vykonané portréty a autoportréty z umelcovej neskorej tvorby. Šírka jeho tematického záberu sa pohybuje od portrétov, cez krajinomaľby, k mytologickým a náboženským námetom. Garantom a hlavným kurátorom pražskej výstavy je prof. Lionello Pupp, ktorý je jedným z najväčších odborníkov na Tiziana.

Viac o výstave sa dozviete TU.

 


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.