18.10.2015, 16:17

Skvelý úspech Slovákov, National Geographic ich dokument odvysiela v 118 krajinách

Skvelý úspech Slovákov, National Geographic ich dokument odvysiela v 118 krajinách

Neuveriteľné či úchvatné, tieto slová sú v titulku článku na britskom portáli Independent, ktorý hodnotí, a treba podotknúť, že mimoriadne pozitívne, dokument slovenských tvorcov s názvom Vlčie hory.

Tento dokument totiž bude vysielať National Geographic v 118 krajinách sveta - v celej Európe a Afrike - vrátane Ruska, Grónska či Madagaskaru. Dokument sa zaoberá divočinou Východných Karpát, je to horský región na pohraničí Slovenska, Ukrajiny a Poľska. Toto územie má podľa portálu Arolla Film potenciál stať sa európskym Yelowstonom. 

Dokument tvorcov Erika Baláža, Karola Kaliského a Jozefa Fialu má podľa mnohých magickú atmosféru a zobrazuje krásu slovenskej prírody. Tvorcovia sa chvália tým, že pri 500-dňovom natáčaní ani raz nepoužili umelé spôsoby lákania zvierat a všetko sa točilo trpezlivým čakaním. 

Autori si od tejto publicity sľubujú zlepšenie ochrany prírody Vlčích hôr a rozvoj celého regiónu vďaka príchodu turistov, "ktorí budú chcieť vidieť túto lokalitu plnú divokých zvierat a tajomných lesov na vlastné oči." 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.