Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2015, 11:24

Diváci MTV hlasovali. Najlepším filmom je Na vine sú hviezdy

Ľúbostný príbeh dvoch tínedžerov, ktorí majú rakovinu, The Fault in Our Stars (Na vine sú hviezdy), získal v nedeľu večer hlavnú cenu za najlepší film roka na slávnostnom udeľovaní filmových cien televíznej stanice MTV (MTV Movie Awards). Herečka Shailene Woodley si odniesla tri ceny - za hlavnú postavu vo filme, cenu za priekopnícky počin (Trailblazer Award) a spoločne so svojím partnerom z filmu Anselom Elgortom aj za najlepší filmový bozk.
Film Na vine sú hviezdy bol nakrútený podľa známej knihy spisovateľa Johna Greena. Tento rok sa dostane na plátna kín aj druhý film podľa jeho knihy - Papierové mestá v hlavnej úlohe s modelkou Carou Delevingne. Do našich kín príde 23. júla. Pozrite si ukážku.
 

 

 


Ceny 24. ročníka MTV Movie Awards, ktoré udeľovali v divadle Nokia v Los Angeles, nominujú producenti spolu s vedením stanice MTV a o víťazoch rozhodujú diváci v on-line hlasovaní na jej webových stránkach. Od Oscarov sa odlišuje aj kategóriami ako najlepší filmový bozk, najlepší filmový súboj, najlepšie vystúpenie "hore bez" či najlepšie stvárnenie strachu.

Moderátorka večera Amy Schumer si uťahovala z televízie MTV, prezidentskej kandidátky Hillary Clinton a dokonca aj z herca Harrisona Forda. "Toto bude večierok roka. Iba dúfam, že ho Harrison Ford (opätovne) nenabúra," povedala, narážajúc na jeho nedávnu haváriu v malom lietadle, ktoré pilotoval.

Cenu za najlepší mužský herecký výkon dostal Bradley Cooper za postavu vo filme American Sniper (Americký ostreľovač). Channing Tatum si odniesol cenu za najlepšie komediálne vystúpenie vo filme 22 Jump Street a cenu pre najlepšiu filmovú dvojicu udelili diváci Zacovi Efronovi a Davovi Francovi vo filme Susedia na odstrel. Na slávnostnom ceremoniáli zaspieval Van Diesel, Channing Tatum zatancoval a Zac Efron znova ukázal svoje telo.
Zoznam všetkých ocenených v jednotlivých kategóriách:
Najlepší film roka: Na vine sú hviezdy
Najlepší ženský herecký výkon: Shailene Woodley (Na vine sú hviezdy)
Najlepší mužský herecký výkon: Bradley Cooper (Americký ostreľovač)
Najlepšie stvárnenie strachu: Jennifer Lopez (The Boy Next Door)
Najlepší prelomový výkon: Dylan O'Brien (Labyrint: Útek)
Najlepší výkon "hore bez": Zac Efron (Susedia na odstrel)
Najlepšia dvojica: Zac Efron a Dave Franco (Susedia na odstrel)
Najlepší súboj: Dylan O'Brien a Will Poulter (Labyrint: Útek)
Najlepší bozk: Ansel Elgort a Shailene Woodley (Na vine sú hviezdy)
Najlepší "WTF moment": Seth Rogen a Rose Byrne (Susedia na odstrel)
Najlepší zloduch: Meryl Streep (Príbehy z lesov)
Najlepší hudobný okamih: Jennifer Lawrence (Hry o život: Drozdajka 1)
Najlepší komediálny výkon: Channing Tatum (22 Jump Street)
Najlepšia premena: Elizabeth Banks (Hry o život: Drozdajka 1)
Trailblazer Award (za priekopnícky počin): Shailene Woodley
Cena pre komediálneho génia: Kevin Hart
Generačná cena: Robert Downey Jr.