Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2016, 18:23

Star Wars majú ďalší rekord. V Amerike porazili Titanic a Avatar

Víkend rozhodol, snímka Star Wars: Sila sa prebúdza sa stala na severoamerickom trhu najúspešnejším filmom všetkých čias. V kinách Spojených štátov a Kanady utŕžil ako prvý a jediný titul v histórii viac ako 900 miliónov dolárov.


 

Na druhé miesto severoamerického historického rebríčka spadol Avatar sa 760 miliónmi dolárov, ktoré zarobil v tamojších kinách. Tretí je Titanic so 658 miliónmi, na ktorý sa už doťahuje Jurský svet s tržbami 652 miliónov dolárov, píše idnes.cz.

Pri započítaní inflácie však vyzerá zámorská štatistika inak, v nej stále vedie Juh proti Severu pred prvým dielom Star Wars z roku 1977, kdežto epizóda Sila sa prebúdza je až jedenásta, za disneyovkou Snehulienka a sedem trpaslíkov.

Celosvetové tržby stále držia tituly Avatar a Titanic, na ktoré sa však vlaňajšia epizóda Hviezdnych vojen tiež začína doťahovať. Ako tretí film v dejinách práve preráža hranicu dvoch miliárd dolárov. Pritom to stihla najrýchlejšie, len za 53 dní.
Jasné je, že v súčte zárobkov všetkých epizód má Star Wars víťazstvo isté. Už tento rok pred Vianocami ide do kín "medzifilm" hlavnej série, Rogue One: A Star Wars Story, a rok nato, v polovici decembra 2017, ôsma epizóda vesmírnej kroniky.