Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2015, 16:25

Vykreslil Slovensko ako krajinu ľahkých žien. Teraz chystá „obrovského žraloka“

Kontroverzný Eli Roth, ktorý je podpísaný pod u nás neslávne známym hororom Hostel, by sa mohol stať režisérom dlho odkladaného filmu o megalodonovi. Film o prehistorickom žraločom monštre čaká na sfilmovanie takmer dvadsať rokov.

Scenár k filmu o prehistorickom megažralokovi, ktorý sa nečakane objaví v súčasnom oceáne, pripravil Dean Georgaris podľa románu Steva Altena z roku 1997 s titulom Meg. Dvaja muži sa v ňom pokúšajú uloviť praveké monštrum, ktoré desí pobrežie Číny.

Príprava filmu, ktorý ponesie rovnaký názov ako predloha, je pozastavená už takmer dve desaťročia. Vďaka novým producentom a dostatku financií to však teraz vyzerá, že sa projekt konečne posunie ďalej, ako píše server Vulture.com. Angažovanie štyridsaťtriročného Rotha by mohlo byť ďalším krokom.

Americký herec a režisér sa preslávil krvavým hororom Hostel z roku 2005, ktorý sa natáčal v Prahe a Českom Krumlove a kde sa objavili českí herci a hudba Michala Davida. Dej filmu však kulisy situoval na Slovensko, kde film po premiére zdvihol vlnu protestov.

Slovákov totiž vydesil obraz domoviny ako krajiny plnej kriminality a ľahko dostupných žien, ktoré po vojne trpia nedostatkom mužov.
Hostel však zaznamenal úspech celosvetovo.

Zarobil 80 miliónov dolárov, hoci si jeho výroba vyžiadala necelých päť miliónov. Roth preto následne natočil v Prahe menej úspešné pokračovanie, kde sa objavil napríklad Milan Kňažko. 

zdroj: idnes.cz

Ticketportal.sk