Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2015, 23:58

Pivo alebo víno? Festival ukáže, ktorý nápoj je hodnotnejší

Úspešný festival Salón piva sa vracia po viac než pol roku do Starej tržnice.

V Starej tržnici sa počas troch dní predstaví 50 pivovarov zo Slovenska, Čiech, ale i Dánska, Nemecka či Rakúska. Návštevníci sa okrem chutnania zlatistého moku môžu dozvedieť viac o spôsobe čapovania a podávania piva, či o jeho pití. Okoštovať sa budú dať aj populárne jablčné cidery.

Podobná udalosť ako Salón piva doteraz u nás chýbala. "Vo všetkých okolitých krajinách, najmä v Česku, je viacero takýchto podujatí," hovorí o motivácii usporiadať udalosť jej organizátor Ivan Čižmárik. "Týmto spôsobom chceme návštevníkom ukázať pivnú kultúru a jej širokú rozmanitosť," dodáva. Pivo totiž už roky nie je len lacným nápojom pracujúcich más, ale naopak, získava punc a lesk, akým sa pýši kvalitné víno. "Áno, pivo je tiež gurmánskym nápojom, presne ako víno. Dokonca by som povedal, že pivná rozmanitosť je oveľa väčšia, ako je tá u vína," dodáva Čižmárik.

Návštevníci sa na Salóne stretnú samozrejme s na Slovensku najrozšírenejším typom piva - plzeňským ležiakom, ale aj s typmi ako ALE, IPA, kvasinkovými či pšeničnými pivami. Ochutnať ale budete môcť aj rozličné špeciály, ako napríklad zázvorové, dymové, extra chmelené, krémové, vanilkové či kávové pivo.

"Páči sa nám myšlienka priniesť celú škálu pivnej rozmanitosti pod jednu strechu," povedal predseda Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska Ľubomír Vančo.

Salón piva začína dnes v stredu 15. apríla o 15. hodine v Starej tržnici. Brány sa zatvoria v piatok o 23. hodine. Cena jednodňového vstupného je päť eur. V sume je okrem vstupu aj sklenený degustačný pohár a katalóg pivovarov s ponukou pív a ceruzkou. Sklenený pohár je dobrovoľne vrátny - pri jeho odovzdaní dostanete dve eurá späť.

 

Ticketportal.sk