Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2015, 00:00

Béčková komédia valcuje internet aj vďaka Hasselhoffovi

Kung Fury môže byť najlepší film z osemdesiatych rokov, ktorý sa v osemdesiatych rokoch nenatočil. Po festivale v Cannes sa predstavil aj na YouTube.

Film, ktorý na svoju realizáciu vyzbieral peniaze na startupovskej sieti Kickstarter.com, mal premiéru tento mesiac na festivale v Cannes. Podporiť sa ho rozhodla aj legendárna seriálová a spevácka hviezda z tohoto obdobia - David Hasselhoff. Ten pre švédsku snímku naspieval titulnú pieseň True Survivor.

Béčkový film, na ktorý by bol hrdý určite aj majster druhotriednych filmov Robert Rodriguez, alebo jeho priateľ a milovník tohoto žánru Quentin Tarantino, je situovaná do roku 1985 v americkom meste Miami. Hlavný hrdina je policajt, ktorý prahne po pomste. Ešte kým stál na strane zákona v uniforme, bol jeho partner zabitý najväčším kung fu majstrom. Potom sa mladý hrdina vydáva na boj proti zlu v roztrhaných rifliach, štýlových okuliaroch a s členkou, akú kedysi nosil Rambo. Jeho najväčším nepriateľom bude Adolf Hitler, ktorý pricestuje z minulosti.

Áno, snímka nemá nič spoločné s históriou a má poriadne divoký námet. A to ste ešte nečítali všetko. Na to, aby mladý hrdina, ktorý v štýlovom oblečení osemdesiatych rokov, jazdiaci v superšportiaku, porazil úhlavného nepriateľa, cestuje späť v čase.

Čo čert nechcel, dostane sa do minulosti trochu ďalej, ako mal v zámere.

Snímka: Kung Fury

Po predstavení Kung Fury na filmovom festivale v Cannes si môžete film pozrieť aj na stránke YouTube.com.  

Súvisiace články

Ticketportal.sk