Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2013, 10:32

Sestra Zuckerberga napísala knihu. Vyzýva deti, aby nežili online

Hlavná hrdinka knihy Dot jedného dňa vypne svoj tablet a začne objavovať svet okolo seba.


Hrdinka knihy Randi Zuckerberg: Dot. Snímka: YouTube

Žije v kalifornskom Silicon Valley, jej brat je zakladateľ Facebooku a ona sama bola magazínom Hollywood Reporter menovaná v rebríčku "50 najmocnejších technologických hráčov" .

Okrem toho ale Randi Zuckerberg tiež spravuje lifestylový blog dotcomplicated.co a začiatkom novembra vydáva novú detskú knihu.

V nej nabáda všetky deti, aby sa odpojili od sveta sociálnych sietí a viac si všímali sveta okolo seba.

"Ahoj všetci ! Som nadšená, že vám môžem predstaviť jednu roztomilú malú dievčinu, ktorá sa vyzná v technológiách. Volá sa Dot a je to hviezda mojej novej kreslenej knižky," píše na blogu sama Zuckerberg.

K vytvoreniu postavičky s modrými vláskami v ružových bodkovaných šatách ju vraj inšpirovali rozhovory s rodičmi po celom svete, ktorí sa obávajú výchovy svojich ratolestí v súčasnej digitálnej ére. A to aj napriek tomu, že pripúšťa, že technológie uľahčujú ľuďom život.

http://youtu.be/EszwxQkD-y0

"Dievčatko Dot miluje technológie. Je posadnuté všetkými tými vymoženosťami, s malým popostrčením si ale pripomenie, že svet je omnoho bohatší ako ten, ktorý vníma skrze obrazovky," opisuje autorka.

Jej hrdinka vie na svoj ​​tablet ťukať, listovať ním a vie tiež zdieľať obsah na internete. Všetci ale potrebujú resetovať, dobyť sa a reštartovať, vysvetľuje sa vo videoupútávke na uvedenie knihy. Ťukať alebo zdieľať pritom možno aj bez technológií, dodáva .

"Keď sledujem, ako môj dvojročný syn začína objavovať technológie, som si istá, že sa o túto dôležitú správu musím podeliť s mladšími ľuďmi," uvádza Randi Zuckerberg na svojom blogu.

Randi Zuckerberg v roku 2011 po šiestich rokoch práce opustila Facebook, kde viedla projekt priamych prenosov počas prezidentských volieb 2008 a založila si vlastnú spoločnosť. Volá sa Zuckerberg Media a pomáha firmám uspieť vďaka sociálnym sieťam a novým médiám. Za inovatívne pokrytie volieb do amerického Kongresu v roku 2010 bola nominovaná na cenu Emmy.

ihned.cz

Ticketportal.sk