Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2015, 16:13

Stvoril Nebo nad Berlínom. Teraz ho tam ocenili

Čestného Zlatého medveďa za celoživotné dielo prevzal na filmovom festivale Berlinale v nemeckej metropole vo štvrtok večer nemecký režisér Wim Wenders. Informujú o tom dnes nemecké spravodajské weby.

Riaditeľ festivalu Dieter Kosslick označil Wendersa za jedného z najrenomovanejších súčasných filmových tvorcov. "Jeho mnohožánrové a mnohostránkové dielo ako režiséra a fotografa sa nám zapísalo do pamäte," citoval Kosslicka webový portál Thelocal.de. Berlínsky starosta Michael Müller na podujatí povedal, že mesto je "hrdé a vďačné za to, že jeden z najväčších režisérov je jeho občanom". Na festivale premietnu na Wendersovu počesť desať jeho filmových titulov.

Jeden z filmov 69-ročného režiséra je aj "Nebo nad Berlínom" z roku 1987. Ide o príbeh anjela, ktorý spadne na Zem v tomto meste za čias Berlínskeho múru. Ide o zrejme najslávnejšie spracovanie tejto témy na celuloide. Wenders je tohto roku nominovaný aj na Oscara za dokumentárny film o brazílskom fotografovi Sebastiaovi Salgadovi s názvom The Salt of the Earth. Je to už jeho tretia nominácia na prestížne ocenenie americkej Akadémie filmových umení a vied.

Ticketportal.sk