Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2015, 11:28

Otec Michaela Jacksona dostal porážku. Leží v brazílskej nemocnici

Niekdajšiu hlavu hudobníckej rodiny Jacksonovcov hospitalizovali v Sao Paule.

Joe Jackson, otec zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona a hlava slávnej hudobníckej rodiny, utrpel počas návštevy Brazílie mozgovú porážku a hospitalizovali ho na jednotke intenzívnej starostlivosti v Nemocnici Alberta Einsteina v meste Sao Paulo.

Zdravotnícke zariadenie v e-mailovom vyhlásení uviedlo, že Jacksona prijali v nedeľu popoludní a trápi ho nepravidelná činnosť srdca. Podrobnosti o Jacksonovom stave nemocnica neposkytla a jej hovorkyňa upozornila, že ďalšie informácie nemá, píše agentúra AP.
Jeden z organizátorov večierka, kvôli ktorému prišiel Jackson na svoje 87. narodeniny do Brazílie, však uviedol, že sa mu darí relatívne dobre. Jackson sa dožil 87 rokov v nedeľu. „Je úplne pri vedomí, rozpráva úplne bez problémov, je dokonale čulý," povedal organizátor párty Nogueira Fresco. Oslava pri príležitosti Jacksonových narodenín sa konala deň vopred, v sobotu, bez čestného hosťa. Miestne médiá napísali, že sa necítil dostatočne dobre na to, aby sa oslavy zúčastnil.

Hlavu hudobného klanu Jacksonovcov hospitalizovali v Nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paule. Snímka: Reuters/Nacho Doce

Spoločnosť Nexxing, ktorá Jacksona do Brazílie pozvala, informovala, že do tejto juhoamerickej krajiny pricestoval v stredu 22. júla a zúčastnil sa na niekoľkých udalostiach vrátane návštevy futbalového štadióna v Sao Paule, potom ochorel. Fotografie z jeho oficiálnej webovej stránky ho zachytávajú aj na večeri v niekoľkých reštauráciách v Sao Paule. Z Brazílie mal odcestovať v utorok.

Jackson utrpel v minulosti niekoľko slabých mozgových príhod, vrátane tej v roku 2012.

Súvisiace články