Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2016, 17:19

Leonardo DiCaprio je opäť bližšie k Oscarom. Dostal cenu hercov

Leonardo DiCaprio dostal cenu SAG za najlepší herecký výkon vo filme Revenant Zmŕtvychvstanie. Po Zlatom glóbuse je to už druhá cena, ktorá predpovedá, že by za rolu lovca kožušín Hugha Glassa mohol konečne dostať aj Oscara. Revenant Zmŕtvychvstanie už pred dvoma týždňami dostal najviac nominácií na Oscara.

 

Ocenenie pre najlepšiu herečku získala Brie Larson za výkon vo filme Room, kde hrá matku väznenúso synom. Ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe bola ocenená Alicia Vikander vo filme Dánske dievča, najlepším hercom vo vedľajšej úlohe je Idris Elba v snímke Beasts of No Nation.

Hlavnú cenu amerického Združenia filmových a televíznych hercov (SAG) získala novinárska dráma Spotlight. Za film s najlepším hereckým obsadením bola táto snímka označená na galavečere v Los Angeles, píše idnes.cz.

Ceny SAG, ktoré boli tento rok udelené po dvadsiatydruhý raz, sú v hereckých kategóriách považované za dobrý ukazovateľ toho, kto tento rok zrejme získa Oscara. Práve herci (SAG združuje asi 100-tisíc hercov pracujúcich v USA) totiž tvoria jednu z najväčších skupín hlasujúcich o udeľovaní Oscarov. Tohtoročné udeľovanie Oscarov sa uskutoční 28. februára.
 


 

Ticketportal.sk