Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2015, 16:24

"S Karlom to nevyzerá dobre." Nemecko sa bojí o Gottov život

Nemecko má obavy o osud českého speváka Karla Gotta, ktorému lekári diagnostikovali nádorové ochorenie lymfatických uzlín. Najčítanejší denník Bild priniesol správu o Gottovom ochorení na prvej strane. Užívatelia sociálnych sietí aj spevákovi fanúšikovia v Berlíne dúfajú, že sa Gottovi podarí chorobu prekonať.

"Karel Gott má rakovinu!" hlása titulná strana Bildu. Denník pripomína spevákove zdravotné ťažkosti z minulého týždňa a jeho operáciu, pri ktorej lekári objavili nádorové ochorenie. "S Karlom to nevyzerá dobre. Bojuje o život," napísal denník s odvolaním sa na priateľa Gottovej rodiny. Obavy o "zlatý hlas z Prahy", ako Gotta v Nemecku prezývajú, ale dávajú najavo aj ďalšie denníky.

Pre nemeckých fanúšikov českého speváka znamenala správa o jeho ochorení šok. "Včielka Maja má rakovinu. V 76 rokoch. Prajem skoré uzdravenie, Karla Gotta," napísala na Twitter užívateľka menom Pola Lomo. Aj ďalší ľudia hovoria na sociálnych sieťach a v komentároch na spravodajských serveroch o smutnej správe a vyjadrujú Gottovi podporu.

Gottovo ochorenie si všímajú aj obyvatelia Berlína. "Tá správa ma škaredo prekvapila. Čakala som, že Karel Gott bude v poriadku, keď ho minulý týždeň operovali," povedala ČTK päťdesiatročná Simone, ktorá prevádzkuje stánok s novinami. "Držím mu palce, určite to dokáže prekonať," vyjadrila želanie mnohých nemeckých Gottových fanúšikov turistka Lena.


 

Ticketportal.sk