Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2015, 18:05

Björk sa presunula do Čiech

Dnes sa začal český hudobný festival Colours of Ostrava.

Colours of Ostrava sa začal!

Kedy: 16. – 19. júl
Kde: areál Dolní Vítkovice, Ostrava, Česká republika
Za koľko:na mieste 92 eur
Ročník: 15.
Ubytovanie: možnosť kempovania v areáli, ubytovanie v meste
Headlineri: Björk, Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, Caribou, José Gonzáles
Počet návštevníkov za minulý rok: 40-tisíc
Viac info: colours.cz

Opäť sa s našimi českými bratmi podelíme o nejakého veľkého headlinera. Tento rok je to Björk, ktorá vystúpila aj na slovenskom festivale Pohoda. Už dnes večer vystúpi s početnou kapelou a bezmála dvadsaťčlenným sláčikovým orchestrom a predstaví svoj najnovší album, ktorý natočila na Islande s venezuelským producentom elektronickej hudby Arca. Bude to pre ňu niečo ako reparát, keďže koncert v roku 2012 zrušila zo zdravotných dôvodov.

Ako vyzeral koncert Björk v Ostrave nájdete TU.


Ťaháky festivalu majú pasy s kráľovskou korunou. Zajtra večer bude hlavný čas patriť Kasabian, jednej z najlepších britských koncertných kapiel, v sobotu na ich miesto nastúpia ich krajania z elektronickej skupiny Rudimental, ktorá sa vlani predstavila aj na Glastonbury. V nedeľu pred polnocou festival uzavrie úspešný spevák Mika, ktorý do Česka dorazí prvýkrát, píše idnes.cz.

Program Colours of Ostrava však tvoria asi tri stovky položiek. Z ďalších zahraničných mien tú zahrajú Swans, Clean Bandit, Caribou, José González, The Cinematic Orchestra a ďalší hudobníci z tridsaťjeden krajín sveta. Z českej hudobnej produkcie sa návštevníci môžu tešiť na jednorazový spoločný projekt kapely Zrní s Janáčkovou filharmóniou Ostrava, Tata Bojs, Stromboli, Michala Hrůzu, Anetu Langerovú a pod. Filmový program pre Colours opäť pripravila Letná filmová škola Uherské Hradiště. Premietať sa bude Klub bitkárov, Ťažký deň alebo reštaurovaný Vynález zkázy a k hraným filmom sa pridajú aj dokumenty - Nick Cave: 20 000 dní na Zemi či Magický hlas rebelky o Marte Kubišovej.

Organizátori sa tiež tešia aj z príchodu San Vincenta, gitaristu, ktorý až tak často nekoncertuje na veľkých festivaloch. „Trocha zmeníme areál, bude väčší a zrekonštruovaný, na electronic stage predstavíme veľké mená,“ potvrdzuje pre HN PR manažér festivalu Jiří Sedlák. A v už aj tak krásnom industriálnom prostredí pribudne ďalšia novinka – na vysokej veci vo výške asi 40 metrov bude nová vyhliadková kaviareň. Takže celý areál môžete obdivovať aj z výšky, neuniknú vám teda ani divadlá, besedy, stretnutia poézie a mnohé ďalšie aktivity.

Ticketportal.sk