Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2015, 19:12

Karel Gott strávi vianočné sviatky asi v nemocnici kvôli plánovanej terapii

Štyridsaťnásobný laureát Zlatých a Českých slávikov Karel Gott, ktorému nedávno lekári diagnostikovali rakovinové ochorenie lymfatických uzlín, strávi vianočné sviatky zrejme v nemocnici.

Ako vyplýva z informácií, ktoré pre denník Blesk a server Super.cz poskytla umelcova hovorkyňa Aneta Stolzová, spevák, ktorý má za sebou už dve fázy chemoterapie, nastúpi ešte pred Vianocami na ďalšiu plánovanú liečbu a Cez vianočné sviatky tak bude v nemocnici. "Pán Gott, prostredníctvom svojej sociálnej siete, osobne pozdraví fanúšikov na Štedrý deň," avizovala hovorkyňa.

Z dostupných informácií nie je jasné, kedy začne ďalšia časť hospitalizácie "Božského Káju".

Druhú fázu chemoterapie ukončil spevák začiatkom novembra a odvtedy sa oň doma starala manželka Ivana. Spevák odpočíval a zbieral sily na ďalší boj s nebezpečným ochorením.

Ošetrujúci lekári boli podľa informácií českých internetových serverov zo začiatku novembra veľmi spokojní s doterajšími výsledkami chemoterapie a tvrdili, že Karel Gott smeruje k uzdraveniu, aj keď ešte nemá vyhrané.

Samotný 76-ročný spevák, ktorý sa medzi oboma chemoterapiami osobne zúčastnil na odovzdávaní Českých slávikov v Štátnej opere v Prahe, opakovane zdôraznil význam obrovskej podpory fanúšikov i kolegov pre svoje odhodlanie a chuť bojovať s chorobou.

Podľa informácií webu denníka Blesk mali u Gottovcov Štedrý deň už počas uplynulého víkendu. Umelec s manželkou a dcérami Charlottou (9) a Nelly (7) ozdobili vianočný stromček a púšťali si tradičné české koledy. Dcéry potom svojmu otcovi odovzdali darčeky.

Súvisiace články

Ticketportal.sk