Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2014, 20:07

Filmom roka je Vlk z Wall Street, vybrali čitatelia HN

Ktorý film si tento rok zaslúži Oscara? Čitatelia HN vybrali snímku s Leonardom DiCapriom.

 

Spomedzi všetkých deviatich filmov nominovaných v kategórii najlepší film roka si čitatelia HN vybrali film Vlk z Wall Street. Životopisná dráma s nádychom komédie s Leonardom DiCapriom získala od americkej akadémie celkovo 5 nominácií. V našej ankete, ktorú sme spustili len krátko pred dnešným udeľovaním cien, získala snímka z celkového počtu 250 hlasov až 105 čitateľských hlasov.

Film však nemá veľkú šancu získať cennú sošku v kategórii najlepší film, pretože akademici sa už dávnejšie vyjadrili, že je nemorálny. Martin Scorsese je za réžiu tiež síce nominovaný, ale pravdepodobne neuspeje. A i keď všetci držíme palce Leonardovi DiCapriovi palce, takisto sa mu to pravdepodobne opäť nepodarí.

Naše poradie jasne ukazuje, že sympatie voči filmom sa odrážajú od nasadenia do našich kín a prípadnému marketingu. Na prvých troch miestach sú filmy, ktoré mali aj celkom slušnú reklamu a preto aj dobrú návštevnosť. Smerom dole to ide aj so sympatiami. A posledné tri filmy v našich kinách ešte ani neboli.

Celkové umiestnenie podľa čitateľov HN:

1. Vlk z Wall Street (105 hlasov)
2. 12 rokov otrokom (53 hlasov)
3. Gravitácia (35 hlasov)
4. Klub poslednej nádeje (24 hlasov)
5. Špinavý trik (11 hlasov)
Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama (11 hlasov)
6. Nebraska (6 hlasov)
7. Ona (4 hlasy)
8. Philomena (1 hlas)

Ticketportal.sk