11.02.2016, 11:40

Fanúšikovia jasajú, v lete vyjde nový Harry Potter

Knižné pokračovanie čarodejníckej ságy Harry Potter a prekliate dieťa nadviaže na divadelnú hru.

Fanúšikovia jasajú, v lete vyjde nový Harry Potter

Otec a prepracovaný zamestnanec ministerstva mágie. Tak bude v ôsmom pokračovaní vystupovať Harry Potter. Nová kniha by mala vyjsť koncom júla, informovali o tom viaceré portály vrátane BBC a CNN.

Od vlaňajšieho júla si v Londýne môžete pozrieť dvojdielnu hru Harry Potter a prekliate dieťa.  Snímka: harrypotterfanzone.com

Zdá sa, že J. K. Rowlingovej sa s mladým čarodejníkom stále nechce rozlúčiť. Už vlani v lete mala v Londýne premiéru hra Harry Potter a prekliate dieťa I a II, presne do roka a do dňa (31. júla) by osudy Harryho Pottera a jeho syna Albusa Severusa mali vyjsť aj v knižnej podobe. Okrem Rowlingovej na hre spolupracovali Jack Thorne a John Tiffany, knižná verzia by už mala byť len v rukách známej britskej spisovateľky.

Dej príbehu sa odohráva devätnásť rokov po tom, čo na stanici odprevádzajú Harry, Ginny, Hermiona a Ron svoje deti na vlak do Rokfortu. Ako prezradila Rowlingová, Harry Potter a prekliate dieťa by vraj mal vyrozprávať „nevypovedanú časť“ Harryho príbehu vrátane podrobností, ako zomreli jeho rodičia.

Okrem papierovej podoby by sa na trhu mala súčasne objaviť aj elektronická verzia. Rowlingová tak vraj vyhovela fanúšikom, ktorí nemôžu pricestovať do Londýna, aby si hru pozreli. „Sme vo vytržení z toho, že vydáme nového Harryho Pottera,“ povedal výkonný riaditeľ vydavateľstva Little David Shelley. Bodaj by nie, predaje najmä posledných dielov lámali rekordy. 

 


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.