Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2015, 19:22

Karel Gott má rakovinu lymfatických uzlín, zistili lekári

Lekári diagnostikovali českému spevákovi Karlovi Gottovi zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín, takzvaný Non-Hodgkinov lymfóm, informovala o tom jeho hovorkyňa Aneta Stolzová. Zistili to pri operácii náhlej brušnej príhody, ktorej sa sedemdesiatšesťročný spevák podrobil minulý týždeň v pražskom Inštitúte klinickej a experimentálnej medicíny, píše idnes.cz.


 

"Milí Karlovi priaznivci, manžel si želá, aby ste vedeli o jeho aktuálnom zdravotnom stave. Aj napriek tomu, že sa mi to nepíše ľahko, situácia je bohužiaľ taká, že Karlovi bol pri operácii náhlej príhody brušnej diagnostikovaný Non-Hodgkinov lymfóm," napísala na spevákov Facebook jeho manželka Ivana.
 

 

Milí Karlovi příznivci,manžel si přeje, abyste věděli o jeho aktuálním zdravotním stavu. I přesto, že se mi to nepíše...

Posted by Karel Gott on 2. november 2015

 


Karel Gott musel byť preto prevezený z Inštitútu klinickej a experimentálnej medicíny (IKEM) na špecializované hematologické oddelenie I. Internej kliniky Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe. "Manžel je v tých najlepších rukách a pod dohľadom tých najlepších špecialistov na čele s Prof. MUDr. Markom Trněným, CSc. a jeho tímom odborníkov. Dnes sa začala onkologická liečba s použitím najmodernejších prostriedkov. Celá rodina veríme, že aj vďaka vašej podpore sa bude mať Karel silu uzdraviť," dodala Gottová.

Odborné kruhy o Non-Hodgkinovho lymfóme okrem iného uvádzajú, že zatiaľ čo predtým to bolo smrteľné ochorenie, teraz je ho možné vo vysokom percente úplne vyliečiť.

Karel Gott skončil v nemocnici minulý týždeň. Najprv sa hovorilo o probléme so srdcom (viac TU), ale neskôr sa ukázalo, že mu lekári v utorok 27. októbra operovali brucho (viac TU). Gott zároveň zrušil všetky plánované koncerty vrátane vystúpenia na odovzdávaní Slávikov 28. novembra (viac TU).


 

Ticketportal.sk