Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2010, 07:41

Kultúrna paleta Viedne bude aj tento rok pestrá

Rakúska metropola Viedeň ponúka aj tento rok množstvo atraktívnych podujatí, výstav a premiér, ktoré si milovníci kultúry asi nenechajú ujsť.

Albertina vsadila v úvode roka na autá a ponúkne výstavu Cars. Návštevníci uvidia hlavne práce Andyho Warhola. Ďalším potenciálnom magnetom bude výstava o Picassovi, ktorá príde v septembri z Liverpoolu. Od 8. októbra zaujme Michelangelo so svojimi sto najkrajšími kresbami.

Umeleckohistorické múzeum štartuje v novom roku s hľadaním stôp po slávnom barokovom obraze "Umenie maľby" od Vermeersa, nasledovať budú "Silné hlavy" a Ján z Aachenu.

Novinkou je nepochybne ročná permanentka Umeleckohistorického múzea za 29 eur, ktorá sa finančne vyplatí od tretej návštevy. Bude s ňou možné navštíviť pokladnicu, Neue Burg, Wagenburg, umeleckohistorické múzeum, rakúske divadelné múzeum, národopisné múzeum, ako aj zámok Ambras v Tirolsku.

Divadelné múzeum sa bude venovať témam ako "Gustav Mahler a Viedeň", "Thomas Bernhard" a bonbónikom bude slovenská rodáčka "Edita Gruberová". Národopisné múzeum ponúkne okrem aktuálnej indiánskej tematiky aj Jamesa Cooka. Belvedere v lete prinesie výstavu diel umelca Alfreda Hrdličku, ktorý zomrel v decembri.

Cesty divadelných fanúšikov budú čoskoro smerovať do divadla Burgtheater, kde pripravili premiéru Richarda II. Viedenská Stadthalle ponúka v týchto dňoch svetoznámu šou Holiday On Ice s podtitulom "Energia", začiatkom marca to bude "Best of Musicals 2010". V máji zavíta do Viedne Whitney Houston s programom "I Look to you Tour".