Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2010, 15:42

Nomináciám na Brit Awards vládnu ženy, Susan Boylová neuspela

Nomináciám na uznávané britské hudobné ceny Brit Awards vládnu ženy, ale internetová a televízna senzácia Susan Boylová medzi nimi chýba. Nominácie oznámili v pondelok večer v Londýne.

Svojrázna speváčka Florence And The Machine vlastným menom Florence Welchová, ďalej speváčky Pixie Lott, Lily Allen a Lady GaGa získali všetky po tri nominácie. Napríklad Američanka Lady GaGa bola nominovaná na objav roka, najlepšiu zahraničnú speváčku a tiež v kategórii album roka.

K ďalším nominovaným Britom patrí chlapčenská skupina JLS, popová speváčka Leona Lewis, alternatívna hudobníčka Bat for Lashes, spevák Paolo Nutini a rapper Dizzee Rascal.

Nominovanými v medzinárodnej kategórii sú americká legenda Bruce Springsteen, Eminem, Jay Z, Michael Buble a Shakira.

Čestnú cenu za mimoriadny prínos pre hudbu dostane britský spevák Robbie Williams.

Slávnostné odovzdávanie cien Brit Awards sa bude konať 16. februára v Londýne.

Ocenenia sú britskou obdobou hudobných cien Grammy a väčšinu víťazov vyberie v hlasovaní vyše 1000 členov hudobného priemyslu.

Ani jednu nomináciu si nevyslúžila írska skupina U2 a televízna hviezda Susan Boylová, ktorá očarila Britániu v súťaži vyhľadávajúcej talenty medzi amatérmi.

V kategórii skupín budú o cenu súperiť Muse, JLS, Doves, Friendly Fire a Kasabian.

V medzinárodnej kategórii súťaží o najlepší album Jay Z, Black Eyed Peas, Lady GaGa, austrálska dvojica Empire of The Sun a americká avantgardná skupina Animal Collective.

Nominácie v kategórii medzinárodný spevák udelili 68-ročnému vidieckemu bluesmanovi Seasickovi Steveovi, rapperovi Eminemovi, Jay Z, Bruceovi Springsteenovi a Kanaďanovi Michaelovi Bublému. Zo žien sa dostalo podobnej cti Rihanne, Ladyhawke, Norah Jonesovej a Lady GaGa.

Ticketportal.sk