Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2021, 10:10

Tento víkend štartuje Topfest. Na čo sa môžu fanúšikovia tešiť?

Festivalové leto odštartuje už tento víkend Topfest.

Tento víkend štartuje Topfest. Na čo sa môžu fanúšikovia tešiť?
Zdroj: Martin Palkovič

Jeden z najväčších slovenských najväčších festivalov otvorí svoje brány tento piatok 2. júla o 10:00 hodine. Tento rok sa však bude konať na inom mieste ako zvyčajne, a to do Jazdiarne Banát v obci Častkovce. Na fanúšikov čaká okrem hudby aj foodfest, kolotoče, atrakcie a stanové mestečko.

V dňoch 2. až 3. júna vystúpia skupiny Kabát, Hex, Iné Kafe, Horkýže Slíže, Billy Barman, Konflikt, Smola a Hrušky a Queenie. „Keďže ide o festivalové vystúpenie, zahráme tie najväčšie hity, pesničky, ktoré ľudia poznajú najviac. Máme už za sebou zopár koncertov a musím povedať, že ľudia sa neskutočne tešia. Od fanúšikov máme ohlasy, že im živé vystúpenia veľmi chýbali,“ prezradil frontman skupiny Hex Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Na festivale vystúpi aj formácia Queenie, ktorá svojou tvorbou vzdáva hold legendárnej britskej kapele Queen. Ako jediná česká kapela hrali Queenie pred britskou kráľovnou a dostalo sa im veľkého uznania.

Vstup na festival bude možný v piatok od 10.00. „Prosíme všetkých návštevníkov festivalu, aby pri pokladni nadiktovali svoje meno a telefónne číslo. A aby sa správali zodpovedne, stále patria protipandemické opatrenia. Preto treba dodržiavať R-O-R. Prosíme návštevníkov, aby si pri vchode na festival nechali skontrolovať batožinu SBS službou. Do areálu sa nemôžu nosiť žiadne ostré predmety ani sklenené fľaše či alkohol,“ rekapituluje zástupca organizátora Martin Noga.

Doprava na festival bude zabezpečená z Nového Mesta nad Váhom zo železničnej stanice, organizátor však upozorňuje, že ide o súkromného dopravcu a jazdy budú spoplatnené.

"Dopravu zabezpečujú dva minivany a jeden z nich zoberie osem ľudí naraz. Jazdiť začne od 9:00 ráno do 2:00 v noci a dopravia vás priamo k areálu a z areálu,“ dodáva na záver Martin Noga.