Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2010, 09:51

People's Choice ovládla upírska Twilight sága

Upírska Twilight sága ovládla tohtoročné americké divácke ceny People's Choice Awards. Úspešná séria triumfovala v štyroch kategóriách ankety o najlepšie filmy, televízne a hudobné programy, ktorá každoročne štartuje hollywoodsku sezónu udeľovania cien.

Po dve ocenenia si odniesla herečka Sandra Bullocková a jej herecký kolega Johnny Depp. Bullockovej meno už figuruje v nomináciách na prestížne ceny Zlatý glóbus a Americkej asociácie hercov (SAG) a patrí medzi favoritov tohtoročných Oscarov za úlohu vo filme Blind Side.

Medzi štyrmi cenami, ktoré diváci udelili Twilight ságe formou internetového hlasovania, dominuje ocenenie za najobľúbenejší film. Jeden z jej hlavných predstaviteľov Taylor Lautner sa stal hereckým objavom roka.

Sandra Bullocková zvíťazila už štvrtýkrát od roku 1996 v kategórii obľúbená herečka, Johnny Depp sa stal najobľúbenejším hercom a Hugha Jackmana vyhlásili za najlepšieho akčného hrdinu.

Televízne ocenenia si odniesli tvorcovia drámy House a komédie The Big Bang Theory. V hudobnej sekcii triumfovali speváčky Carrie Underwoodová, Taylor Swiftová, Mariah Careyová, Lady Gaga, skupina Paramore a speváci Keith Urban a Eminem.

Na slávnostnom galavečere 36. ročníka People's Choice Awards v Los Angeles v stredu udelili ocenenia celkom v 35 kategóriách.

Ticketportal.sk