Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2011, 12:55

S vydavateľom Kolomanom K. Bagalom oslavujú aj spisovatelia

Knižný vydavateľ Bagala oslavuje 20 rokov svojej činnosti. V rámci výročia vystúpi zajtra podvečer v bratislavskom kníhkupectve Martinus. S ním sa predstavia spisovatelia Monika Kompaníková, Vladimír Balla, Kornel Földvári a Agda Bavi Pain.

Koloman K. Bagala.HN/Peter Mayer

Koloman Kertész Bagala vydáva pôvodnú slovenskú literatúru. Za čas strávený na trhu sa mu podarilo vydať viac ako 300 kníh. Medzi autormi, ktorých vydal je aj Monika Kompaníková, ktorá sa tohto roku stala laureátkou ceny Anasoft Litera s románom Piata loď. Ďalším hosťom bude Vladimír Balla, ktorý knižne debutoval zbierkou poviedok Leptokaria. Úspešnú zbierku nasledovali tituly Outsideria, Gravidita, Tichý kút, Unglik, De la Cruz a Cudzí. Jeho posledným dielom je novela V mene otca.

Večera sa zúčastní aj slovenská spisovateľská stálica Kornel Földvári. Najprv vydával pod rôznymi pseudonymami, až v roku 1999 debutoval pod vlastným menom knihou O stručnosti. Medzi jeho najznámejšie diela patria aj O karikatúre a O detektívke. Besedy sa zúčastní aj spisovateľ a scenárista Agda Bavi Pain. V roku 2006 mu vyšiel román Koniec sveta,  za ktorý získal medzinárodnú literárnu cenu Bank Austria Literaris.

Ticketportal.sk