Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2010, 11:30

Najlepším kuchárom je opäť Žídek

Ocenenie Gurmán Award za najlepšieho kuchára získal Jaroslav Žídek. Jednu z cien, cenu za celoživotné dielo, ktorú získal Ondrej Antovszký odovzdávali Hospodárske noviny.

Najlepší kuchár, najlepšia reštaurácia a cena za celoživotné dielo v gastronómii. Aj tieto ocenenia si odniesli významné osobnosti v piatok večer z udeľovania cien Gurmán Award 2010. Ocenený bol trojnásobný víťaz kategórie kuchár roka Jaroslav Žídek i reštaurácia Camouflage, kde zároveň pôsobí ako šéfkuchár. Cenu za celoživotné dielo získal Ondrej Antovszký.

[[{"type":"hn-image","fid":"90530"}]]

Najlepšie reštaurácie
Ocenili reštaurácie, ktoré sa na doporučenie odborných hodnotiteľov dostali do bedekra „Gurmána na Slovensku" za poskytovanú vysokú kvalitu služieb a vynikajúcu gastronómiu. V kategórii Prémiových reštaurácií sa podľa priemeru súčtu hodnotení odborných hodnotiteľov Gurmána na Slovensku získala najvyššie hodnotenie reštaurácia Camouflage v Bratislave. Ďalšie miesta obsadili takisto bratislavské reštaurácie, a to UFO a Alizé restaurant a club.

Najlepšou tématickou reštauráciou zase bratislavská Parcafé. Najlepšou hotelovou reštauráciou roka je od piatka, v ten večer viackrát oceňovaná, reštaurácia Baldacci Chateau Belá.

[[{"type":"hn-image","fid":"90533"}]]

Vidličky namiesto hviezdičiek
Vo svete sa udeľujú michelinovské hviezdičky, na Slovensku Zlaté vidličky. Na základe celoročných hodnotení a doporučení od odborných hodnotiteľov Gurmána na Slovensku komisia v zložení Radoslav Nackin z Gurmána, somelier roka 2008 Tomáš Vyšváder a šéfkuchár 2Vidličkovej reštaurácie Camouflage a viťaz slovenského kola Bocuse d´or 2010 Martin Korbelič udelili vidličky viacerým reštauráciám.

Dve vidličky získala reštaurácia Camouflage, Flowers restaurant & wine bar a reštaurácia UFO v Bratislave. O hviezdičku menej majú od piatka reštaurácie Afrodita v Kaštieli Čereňany, Alizé restaurant a club, penziónová reštaurácie Villa Nečas v Žiline a dve nové reštaurácie Baldacci gourmet restaurant v Hoteli Chateau Belá a L´ olive restaurant v hoteli Arcadia v Bratislava.

A víno...
Nezabúda sa však ani na milovníkov vína. Somelierom roka, ktorého nominuje Asociácia somelierov Slovenskej republiky sa stal Rastislav Šuták z reštaurácie Alexandra v Púchove. Zároveň vinárstvom roka sa stalo Víno Mrva & Stanko, kde nomináciu určuje Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku.

Do tretice Jaroslav Žídek
...víťazom, a teda najlepším kuchárom sa stal opäť Jaroslav Žídek. Už po tretíkrát si tak získal nominácie 22 odborných hodnotiteľov Gurmána na Slovensku. Jaroslav Žídek  je executive chef Camouflage restaurant, Flowers restaurant&wine bar a Camouflage café&bar v bratislavskom Erdödyho paláci. Ako šéfkuchár pôsobil v pražských reštauráciách Kampa Park, Aqua restaurant, Barock restaurant a v pražskom i španielskom Pravda restaurant.

Získal bohaté skúsenosti vo Švédsku, Dánsku, Francúzsku, Taliansku a ďalších krajinách. Pôvodne prišiel na Slovensko pomôcť rozbehnúť novootvorenú reštauráciu v Erdödyho paláci, zostal tam však dlhšie ako dva roky. Popri svojich pracovných povinnostiach stihol otvoriť aj školu varenia, jedinečnú v stredoeurópskom regióne.

Bravo majstre!
Ocenenie Grand Prix osobnosť gastronómie za celoživotné dielo získal Ondrej Antovszký. Ocenila ho aj Svetová organizácia kuchárov, keď na 34. celosvetovom kongrese WACS, prevzal z rúk prezidenta organizácie najprestížnejšie ocenenie doživotného čestného člen WACS. Toto prestížne ocenenie WACS udeľuje jednotlivcom len po splnení náročných kritérií za výrazné zásluhy pre rozvoj gastronómie vo svojej domovskej krajine, počet ocenení je však limitovaný. Antovszký sa  tak stal  jedným z 97 čestných členov WACS

Vo svojej profesii pôsobí už 51 rokov. Je zakladateľom prvej slovenskej reštaurácie v bývalom Československu, známej „Slovenskej reštaurácie pod Luxorom" v Bratislave. V roku 1976 mu bol udelený titul „Majster kuchár". Od roku 2001 je čestným prezidentom Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov. Je spoluautorom viacerých kuchárskych kníh vydaných na Slovensku. Bol jedným z 25 autorov pri spracovávaní Európskej kuchárskej knihy, ktorá vyšla v roku 2004 v Haagu.

Bodka...
Slávnostný ceremoniál sa uskutočnil pod záštitou Ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka a veľvyslanca Francúzskej republiky Henryho Cunyho. Čestným hosťom bude mladý francúzsky šéfkuchár a spolumajiteľ reštaurácie Le Grand Ecuyer Damien Thuriés. Autorom medailí a hodnotných grafík je slávny sochár Milan Lukáč.

Súvisiace články