Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2021, 11:38

Lahôdka pre milovníkov francúzskej hudby a jazzu: Čaká vás to najlepšie z frankofónnej scény v Bratislave

Návštevníci si vypočujú hity, ktoré poznačili generácie aj tvorbu vychádzajúcich francúzskych hviezd.

Lahôdka pre milovníkov francúzskej hudby a jazzu: Čaká vás to najlepšie z frankofónnej scény v Bratislave
Zdroj: Francúzsky inštitút na Slovensku

Francúzsky Sviatok hudby – La Fête de la Musique zožal úspech v zahraničí a tento rok oslavuje 40. narodeniny. Francúzsky inštitút na Slovensku preto prinesie v deň letného slnovratu večer plný hudby v spoločnosti talentovaných spevákov a hudobníkov.

Ochutnávka Francúzska

Koncert francúzskej hudby sa uskutoční v pondelok 21. júna 2021 od 18:00 do 21:00 v záhrade letnej čitárne mestskej knižnice U Červeného Raka pod Michalskou vežou, kde usporiadatelia predstavia "to najlepšie z frankofónnej hudobnej scény v Bratislave".

Návštevníci budú mať možnosť si vypočuť hity, ktoré poznačili generácie, ako aj interpretovanú tvorbu mladých vychádzajúcich francúzskych hviezd.

Sviatok hudby v Bratislave privíta mladé talenty, ako Kristínu Krajčíkovú a Simonu Balážovú či hviezdy bratislavskej jazzovej scény - Luciu Bujnovú a Petra Adamova, ktorých bude na klavíri sprevádzať klavirista Pavol Bodnár.

Lucia Bujnová

Zdroj: Francúzsky inštitút na Slovensku

​Lucia Bujnová spieva francúzsky šansón, jazzovo i bluesovo ladené skladby, má blízko k ľudovej piesni. Spolupracuje s poprednými slovenskými hudobníkmi. Profesionálne sa venuje francúzskemu jazyku. Žije v Bratislave.

Peter Adamov

​Spevák, textár, textár a multiinštrumentalista Peter Adamov je jedným z najvýraznejších spevákov slovenskej jazzovej scény. Je pôvodom zo Žiliny, vyštudoval žilinské konzervatórium a operný spev vyštudoval na Akadémii múzických umení v Prahe.

Kariéru odštartoval v súťaži PopStar, ktorú aj vyhral. Ďalším úspechom bolo jeho víťazstvo v televíznej šou „Hit storočia“ s piesňou „A Song About His Homeland“.

Ako učiteľ spevu sa zúčastnil charitatívneho projektu „Divé maky“, kde pomáhal rómskym deťom rozvíjať ich talent. Čoskoro potom vydal svoje prvé popové album s názvom „When“.

Jeho druhý album „Portrét“ bol nominovaný v kategórii „Jazzová hudba 2017 (RadioHead Awards). Na konci roka 2019 vydal tretí album, ktorý má nádych brazílskych rytmov a volá sa „BonBon“.

Počas Sviatku hudby ponúkne "výlet po zálivoch francúzskej piesne a serenáde stredomorských tónov".

Vstup na podujatie je zdarma.

*Zdroj: Tlačová správa