Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2021, 13:16

Kultúrna lahôdka na Počúvadle: V blízkych dňoch štartuje Festival Slovenské alternatívne leto

Účasť potvrdili umelci, ktorých tvorba v ostatných rokoch rezonuje na pódiách, v kluboch či rádiách.

Kultúrna lahôdka na Počúvadle: V blízkych dňoch štartuje Festival Slovenské alternatívne leto
Zdroj: Repofoto/salfest

Ďalší z hudobných festivalov, ktorý v rámci zlepšujúcej sa pandemickej situácie ohlásil svoj program, je Slovenské alternatívne leto. Uskutoční sa tentoraz 16. a 17. júla na Počúvadle, neďaleko Banskej Štiavnice. Ako TASR informovali organizátori, účasť potvrdili umelci, ktorých tvorba v ostatných rokoch rezonuje na pódiách, v kluboch či rádiách.

Známe mená

"Festival odštartuje kapela z Banskej Štiavnice Fusion Biscuit, ktorá sa sformovala začiatkom roka 2018," uvádzajú organizátori.

Medzi ďalšími účinkujúcimi sú napríklad prešovská kapela Vojdi, skupina The Carpenter Ants, legendárni Bez ladu a skladu, undergroundové zoskupenie Otras. Piatkový program na hlavnom pódiu zavŕšia Pán Stanislav & Raketa.

V sobotu sa predstaví napríklad hudobník Martin Huba zo Žiaru nad Hronom, Modré hory - Lyrik, Bene a Roland Kánik, pesničkárka Nina Rosa a z Prahy Dan Bárta & Illustratosphere.

Festivalová lahôdka

"Ten spoločne s kapelou v novom zložení s bubeníkom Martinom Valihorom predstaví svoj najnovší, v poradí už piaty album s príznačným názvom Kráska a zvířený prach," píše sa v tlačovej správe.

Festivalovou udalosťou by malo byť ale vystúpenie kapely Dunaj s legendárnou speváčkou Ivou Bittovou. Súčasťou festivalu budú aj divadelné predstavenia pre deti aj dospelých, diskusie na vážne témy pod taktovkou občianskej aktivistky Csilly Droppovej, vedomostný kvíz so Slávom Hlásnym.

V kreatívnej uličke sa predstaví umelecká sekcia NKP Bombury sochára Juraja Muchu a výtvarníčky Lucie Lakovej. Pre deti sú pripravené večerníčky z festivalu Fest Anča a kreatívny workshop.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner festivalu.