Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2021, 13:14

Úspech pri udeľovaní britských cien BAFTA zožala miniséria Môžem ťa zničiť

Tento rok na udeľovaní cien BAFTA bodoval aj úspešný seriál Koruna.

Úspech pri udeľovaní britských cien BAFTA zožala miniséria Môžem ťa zničiť
Zdroj: TASR/AP

Úspech pri včerajšom udeľovaní tohtoročných televíznych cien britskej filmovej akadémie (BAFTA) zaznamenal dramatický seriál Môžem ťa zničiť (I May Destroy You), zachytávajúci príbeh ženy, ktorá sa snaží vrátiť do života po sexuálnom útoku.

Film získal dve ceny, jednu v kategórii miniséria a druhú v kategórii herečka v hlavnej úlohe, ktorú dostala Michaela Coelová. Dvanásťdielny seriál, ktorý začali v lete vysielať televízne stanica BBC a HBO, mapuje život úspešnej černošskej autorky, ktorá sa snaží vyrovnať s otrasným zážitkom. Ten sa jej stal, keď bola znásilnená na večierku v jednom londýnskom bare.

Agentúra AFP informovala, že okrem uvedenej snímky tento rok na udeľovaní cien BAFTA bodoval aj úspešný seriál Koruna (The Crown) z dielne Netflix.

Dielo bolo nominované v štyroch kategóriách a romantizujúcim spôsobom rozpráva ságu britskej kráľovskej rodiny. Cenou v kategórii herec v hlavnej úlohe bol odmenený Paul Mescal za svoj výkon pri stvárnení postavy Connora v romantickom seriáli Normálni ľudia (Normal People).

Premenil tak svoju vôbec prvú nomináciu v rámci cien BAFTA. Prvýkrát cenu britskej filmovej akadémie získal aj Malachi Kirby, a to za vedľajšiu mužskú úlohu v dramatickom seriáli Sekerka (Small Axe).

V kategórii herečka vo vedľajšej úlohe sa môže z ocenenia tešiť Rakie Ayolaová za výkon v televíznom filme Anthony.